poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > Centrum Symulacji Medycznej PUM. Uczyli się nawyków na czas epidemii

Centrum Symulacji Medycznej PUM. Uczyli się nawyków na czas epidemii

Centrum Symulacji Medycznej PUM. Uczyli się nawyków na czas epidemii
Data publikacji: 2020-05-26 10:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 434 456600

Mimo że studenci przeszli w wirtualny tryb nauki Centrum Symulacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie działa.  Zorganizowano tam szkolenia dla przedstawicieli służb bezpieczeństwa i pracowników systemu ochrony zdrowia.

Ćwiczenia z bezpiecznego użytkowania środków ochrony indywidualnej odbył personel ze szpitali klinicznych PUM przy Unii Lubelskiej oraz z Polic.

Ponadto z inicjatywy Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Szczecinie zorganizowano szkolenia personelu Domów Opieki Społecznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Centrum Opieki Nad Dzieckiem. W zajęciach wzięli udział opiekunki i opiekunowie medyczni, personel pielęgniarski oraz sprzątający, a także kadra zarządzająca placówek.

Jak informuje uczelnia: "Uczestnicy szkoleń mają możliwość przećwiczyć nawyki prawidłowego stosowania środków i polepszyć swoje umiejętności. Dzięki takiemu działaniu wzrasta również świadomość zagrożenia wynikającego z COVID-19 wśród personelu jak i mieszkańców DPS. Zajęcia odbywają się pod nadzorem kierownik CSM dr. n med. Beaty Wudarskiej oraz Leszka Zaborskiego".

CSM PUM to jedna z najważniejszych inwestycji uczelni w ostatnich latach. W budynku CSM znajdują się m.in. sale symulacji wysokiej wierności z fantomami, dzięki którym przyszli medycy mogą przygotować się do wszelkich trudnych sytuacji, jakie mogą zdarzyć się w ich karierze.

(as)

Fot. Leszek Wójcik

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie