wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Nauka > Bursa szkolna do remontu

Bursa szkolna do remontu

Bursa szkolna do remontu
Data publikacji: 2015-07-20 21:31
Wywietleń: 895 3768

Rejon szczecińskiego starego miasta staje się coraz piękniejszy. Nowa filharmonia, odnowiony budynek Komendy Wojewódzkiej Policji, efektowna cerkiew sprawiają, że te okolice bardzo chętnie odwiedzają dziś turyści. Idąc od strony tych obiektów w kierunku Wałów Chrobrego, dostrzegą jednak pewien zgrzyt. Zwrócił nam na niego uwagę nasz czytelnik pan Tadeusz.

- Na rogu ulic Zygmunta Starego i Starzyńskiego znajduje się piękny budynek bursy szkolnej. Niestety z każdym rokiem straszy coraz bardziej z powodu zdewastowanej fasady. Najwyższy czas przeprowadzić remont elewacji bursy, bo nie wypada, żeby w takim miejscu tak wyglądała kamienica - mówi nasz czytelnik.

Dawny budynek mieszkalny, będący obecnie siedzibą bursy międzyszkolnej, wpisany jest do rejestru zabytków. W obiekcie tym, w otoczeniu zieleni Parku Żeromskiego, mieszkają uczniowie pochodzący z innych miejscowości województwa, którzy uczą się w głównie w szczecińskich liceach, czasem także technikach, a nawet gimnazjach. W ostatnich latach bursa przeszła remont wewnętrznych pomieszczeń. Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Szczecina, na kiedy planowane jest przeprowadzenie remontu elewacji budynku przy ul. Zygmunta Starego?

- Jeśli chodzi o remont elewacji bursy szkolnej przy ul. Zygmunta Starego to obiekt stopniowo będzie modernizowany - odpowiedział nam Łukasz Kolasa z biura prasowego UM. - W tym roku remont obejmie dach. Co do dalszych zakresów inwestycji trwają prace koncepcyjne, połączone z przygotowywaniem ekspertyz budowlanych.

Przetarg na remont dachu został rozstrzygnięty, a wykonawca wyłoniony. Ta inwestycja została wpisana na listę kompleksowych zadań inwestycyjnych, planowanych do rozpoczęcia lub wykonania w okresie wakacyjnym. Mieszkańcy Szczecina i odwiedzający miasto turyści chcieliby również, jak najszybciej cieszyć oko odnowioną elewacją fasady budynku.©℗(el)

Na zdjęciu: Budynek przy ul. Zygmunta Starego wymaga pilnej renowacji

Bursa szkolna do remontu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie