sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Nauka > Benefis Jerzego Pobochy

Benefis Jerzego Pobochy

Benefis Jerzego Pobochy
Data publikacji: 2019-12-06 10:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-09 20:44
Wywietleń: 671 431055

W piątek o g. 18 w Sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej w Szczecinie rozpocznie się benefis prof. Jerzego Pobochy, jednego z najbardziej znanych psychiatrów w naszym mieście. Spotkanie poprowadzą Anna Kolmer i Helena Kwiatkowska.

Jerzy Pobocha jest doktorem nauk medycznych, specjalistą psychiatrą, uczniem profesora Leonarda Wdowiaka. W latach 1968 - 2000 był pracownikiem Kliniki Psychiatrii PAM, kierownikiem Oddziału Klinicznego. Od 1994 roku prowadzi indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską.

Od 1974 roku pracownik Oddziału Psychiatrii Sądowej Szpitala Aresztu Śledczego w Szczecinie, w latach 2000 - 2005 był ordynatorem tego oddziału. Od 1975 roku jest biegłym Sądu Okręgowego w Szczecinie. Był wieloletnim wykładowcą psychiatrii sądowej.

Jest autorem 71. prac w pismach recenzowanych oraz 194. referatów wygłoszonych na konferencjach. Jest uznanym ekspertem, chętnie cytowanym przez media regionalne i ogólnopolskie.

Odznaczony: Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na piątkowe spotkanie zapraszają Książnica Pomorska oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej "Pomorze Zachodnie".

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Pułkownik
Szanowni Państwo miałem zaszczyt być zaproszonym przez Pana Doktora na jego benefis . Pan Doktor naturalny , odważny o niesamowitym poczuciu humoru oraz znakomitej wiedzy. Pełna sala. Świetne prowadzenie przez parę Pań dziennikarek. Wciąż czynny zawodowo. REWELACJA.Dziękuję Panie Doktorze i życzę dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów. Z żołnierskim pozdrowieniem.
2019-12-09 19:56:24
Najsłynniejszy w Polsce, nie tylko w Szczecinie.
Pierwsze pytanie będzie brzmieć - jak można normalnie funkcjonować, gdy codziennie ma się do czynienia z najbardziej niewyobrażalnymi okrucieństwami, jakich dopuszczają się przestępcy, jaki jest sposób na odreagowanie tych okropieństw. A drugie - czy rodzina również żyje sprawami, które, chcąc nie chcąc, na pewno są przynoszone do domu w celu analizy? :D
2019-12-06 10:32:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie