środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Nauka > Astrofotografia dla seniorów

Astrofotografia dla seniorów

Astrofotografia dla seniorów
Data publikacji: 2019-11-26 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-26 21:23
Wywietleń: 798 429892

Na bezpłatne zajęcia dla osób powyżej 60. roku życia pn. „Astrofotografia” zaprasza już w środę (27 bm.) szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Uczestnicy dowiedzą się, jak robić piękne zdjęcia nocnego nieba, w jaki sposób zostały zrobione zdjęcia przez teleskop Hubble’a i dlaczego to, co widać na zdjęciach, nie jest dostępne dla ludzkiego oka.

To już kolejny blok zajęć w ramach kursu „Wiek Astronomii”. „Dowiemy się, jaki sprzęt jest potrzebny, na jakie jego parametry należy zwrócić uwagę i czym się różni robienie fotografii nieba od wykonywania zwykłych zdjęć” – zachęcają organizatorzy.

Prelegent Andrzej Werblicki omówi, jak wygląda sesja astrofotograficzna, jak zbiera się materiał oraz jak można w sposób cyfrowy ulepszyć obraz, stosując mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi. Mężczyzna jest specjalistą w dziedzinie astrofotografii. Posiada własne zautomatyzowane obserwatorium astrofotograficzne pod Wrocławiem, jest też udziałowcem zrobotyzowanego obserwatorium w Nerpio (Hiszpania).

Uczestnicy podczas zajęć obejrzą zdjęcia obiektów głębokiego nieba z komentarzem, a w części warsztatowej krok po kroku przećwiczą, w jaki sposób przechodzi się od surowego materiału fotograficznego do docelowego, profesjonalnego zdjęcia z nieba.

Zajęcia rozpoczną się w środę o godz. 15 w sali nr 13 w Budynku Jednostek Międzywydziałowych ZUT przy al. Piastów 48. Aby wziąć udział w kursie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej (https://astronomia.szczecin.pl/wiek-astronomii/zapisy-na-kurs) i wysłać go na adres e-mail ptma@ptma.szczecin.pl lub dostarczyć bezpośrednio do prowadzących zajęcia.

Dla osób w wieku poniżej 60 lat zajęcia są płatne (40 zł) jako darowizna na rachunek PTMA Szczecin lub gotówką w miejscu odbywania się kursu.

(KaNa)

Fot. Andrzej Werblicki

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie