niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Nauka > Astrofotografia dla seniorów

Astrofotografia dla seniorów

Astrofotografia dla seniorów
Data publikacji: 2019-11-26 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-26 21:23
Wywietleń: 422 429892

Na bezpłatne zajęcia dla osób powyżej 60. roku życia pn. „Astrofotografia” zaprasza już w środę (27 bm.) szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Uczestnicy dowiedzą się, jak robić piękne zdjęcia nocnego nieba, w jaki sposób zostały zrobione zdjęcia przez teleskop Hubble’a i dlaczego to, co widać na zdjęciach, nie jest dostępne dla ludzkiego oka.

To już kolejny blok zajęć w ramach kursu „Wiek Astronomii”. „Dowiemy się, jaki sprzęt jest potrzebny, na jakie jego parametry należy zwrócić uwagę i czym się różni robienie fotografii nieba od wykonywania zwykłych zdjęć” – zachęcają organizatorzy.

Prelegent Andrzej Werblicki omówi, jak wygląda sesja astrofotograficzna, jak zbiera się materiał oraz jak można w sposób cyfrowy ulepszyć obraz, stosując mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi. Mężczyzna jest specjalistą w dziedzinie astrofotografii. Posiada własne zautomatyzowane obserwatorium astrofotograficzne pod Wrocławiem, jest też udziałowcem zrobotyzowanego obserwatorium w Nerpio (Hiszpania).

Uczestnicy podczas zajęć obejrzą zdjęcia obiektów głębokiego nieba z komentarzem, a w części warsztatowej krok po kroku przećwiczą, w jaki sposób przechodzi się od surowego materiału fotograficznego do docelowego, profesjonalnego zdjęcia z nieba.

Zajęcia rozpoczną się w środę o godz. 15 w sali nr 13 w Budynku Jednostek Międzywydziałowych ZUT przy al. Piastów 48. Aby wziąć udział w kursie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej (https://astronomia.szczecin.pl/wiek-astronomii/zapisy-na-kurs) i wysłać go na adres e-mail ptma@ptma.szczecin.pl lub dostarczyć bezpośrednio do prowadzących zajęcia.

Dla osób w wieku poniżej 60 lat zajęcia są płatne (40 zł) jako darowizna na rachunek PTMA Szczecin lub gotówką w miejscu odbywania się kursu.

(KaNa)

Fot. Andrzej Werblicki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie