Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Aplikuj i wygrywaj! Nagrody za najlepszą pracę naukową

Data publikacji: 08 lipca 2024 r. 09:43
Ostatnia aktualizacja: 08 lipca 2024 r. 09:43
Aplikuj i wygrywaj! Nagrody za najlepszą pracę naukową
 

Ruszył nabór wniosków na Akademickie Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową. Nowością w tegorocznej edycji jest internetowy formularz, który umożliwia złożenie wniosku w kilka sekund. Na laureatów czekają nagrody finansowe o łącznej wartości 70 tysięcy zł.

- Pomysły młodych ludzi to wartość, która wpływa na nasze życie i naszą przyszłość. Dlatego doceniamy ich pracę i zaangażowanie, ale też, dla dobra naszego miasta, chcemy inspirować się pomysłami naszych najzdolniejszych studentów i czerpać z ich wiedzy – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Nabór wniosków rozpoczął się 1 lipca br. i potrwa do 30 września 2024 r.

Jakie prace mają szansę na nagrody? Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione na szczecińskich uczelniach w tym roku akademickim lub w roku poprzednim. Ważna jest także ocena – pod uwagę brane będą rozprawy ze stopniem wyższym niż dobry.

Nagrody są przyznawane w czterech dziedzinach: nauki ścisłe, przyrodnicze i rolnicze; nauki humanistyczne, społeczne oraz sztuka; nauki inżynieryjno-techniczne; nauki medyczne i nauki o zdrowiu.

Na konkurs mogą być zgłoszone rozprawy doktorskie, prace magisterskie, licencjackie, inżynierskie, które: zostały obronione w roku konkursowym lub w roku poprzednim; dotyczą wybranego zakresu dyscyplin i obszarów naukowych; pracę naukową może zgłosić jej autor/autorzy, a także uczelnia na której praca była obroniona, za zgodą autora; zostały ocenione przez uczelnie w stopniu wyższym niż dobry, walory metodologiczne prac winny prezentować poziom adekwatny do wymogów rozpraw doktorskich, magisterskich, licencjackich, inżynierskich oraz wysoki poziom merytoryczny i warsztatowy; niosą szereg korzyści dla zrównoważonego rozwoju Szczecina, które mogą wynikać bezpośrednio lub pośrednio z ich wdrożenia; są realne do zrealizowania, a ich zastosowanie będzie pożyteczne dla miasta lub regionu i przyczyni się do promowania szczecińskiego środowiska naukowego (w przypadku innowacyjnych projektów technicznych lub wybitnych osiągnięć naukowych); w przypadku prac o charakterze architektonicznym, dotyczą ważnych zagadnień z punktu widzenia kształtowania przestrzeni i estetyki Szczecina.

Jak złożyć wniosek? Można przyjść do Urzędu Miasta i złożyć pracę wraz z załącznikami w Kancelarii Biura Obsługi Interesantów (sala 62) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.00 lub wejść na stronę: www.akademicki.szczecin.eu i wypełnić formularz. Praca oraz wszystkie dokumenty wskazane w regulaminie (tj. kartę zgłoszeniową, klauzulę informacyjną dot. danych osobowych i oświadczenia autora/autorów pracy) trzeba wysłać w formacie PDF.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone pod koniec roku.

(K)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA