niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Aplikacja z Polski wyjaśnia wszystko

Aplikacja z Polski wyjaśnia wszystko

Aplikacja z Polski wyjaśnia wszystko
Data publikacji: 2016-10-23 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 2280 164099

Wyjaśni dziecku, co to jest izobara, studentom pomoże zrozumieć, jak działa mózg, a strażakom sposób działania sprzętu gaśniczego. Z polskiej aplikacji Explain Everything korzysta około 4 mln ludzi na całym świecie. Jak na płatny program do nauki to wynik rewelacyjny. Na zakup dla uczniów zdecydował się już duński rząd oraz setki szkół w Stanach Zjednoczonych. Polski system nauczania oprogramowania jednak nie chce.

- Często biznes robi się po to, żeby zarobić pieniądze. My zaczęliśmy od czego innego - chcieliśmy po prostu zrealizować pomysł - mówi Bartosz Gonczarek, który razem ze swoim kolegą Piotrem Śliwińskim stworzyli aplikację Explain Everything. Na przesłuchanie do konkursu EY Przedsiębiorca Roku jako jedyny przyszedł nie w garniturze, ale w zwykłej koszulce z logo swojej firmy.

Jeszcze parę lat temu był doradcą biznesowym. Kolega, z którym wymyślił Explain Everything, także pracował w dużej korporacji. Po pracy zajmowali się robieniem śmiesznych memów, gifów oraz filmików. Mieli jednak problem - nie było programu, który pomagałby tworzyć internetowe żarty w łatwy sposób. Tak powstała ich pierwsza aplikacja - prosty program do animacji czy tworzenia prezentacji, który jednak... nie odniósł żadnego sukcesu.

Traf chciał, że na apkę zobaczył Amerykanin Reshan Richards. Stwierdził, że produkt jest bardzo ciekawy, ale grupa docelowa źle dobrana. - Lepiej wykorzystać go do nauki - stwierdził Richards, który stał się wspólnikiem Bartosza Gonczarka i Piotra Śliwińskiego. Tak powstało Explain Everything - prosta aplikacja na tablety nieco przypominająca Painta, ale do której można wgrać filmy, animacje, zdjęcia. I w dowolny sposób je przerabiać.

Dziś z aplikacji korzystają już 4 miliony osób na całym świecie. W Danii dostęp do płatnego programu ma 95 proc. uczniów, bo z polskim startupem państwo podpisało specjalną umowę. Popularność Explain Everything zdobył też w Australii (obecna jest na 80 proc. tabletów edukacyjnych) oraz w Stanach Zjednoczonych. - Tam jesteśmy traktowani niczym celebryci. Uczniowie proszą nas o wspólne zdjęcia i autografy na tabletach - mówi Gonczarek.

Z programu korzystają nie tylko dzieci. Gontarczyk pytany o najbardziej zaskakującą prezentację przygotowaną w Explain Everything mówi wprost: pokrojony plaster po plastrze ludzki mózg, na którym profesor medycyny uczy swoich studentów. Dzięki apce mogą zobaczyć każdy element tego narządu, zrobić zbliżenia i notatki. Na dodatek cała anatomia mózgu jest dostępna dla studentów w dowolnej chwili i miejscu.

Gonczarek widział też notatki zrobione w Explain Everything pokazujące działanie sprzętu strażaków z Nowego Jorku, specyfikacje techniczne budynków czy nawet biznesplany. Aplikacja wykorzystywana jest nawet do nauki... wychowania fizycznego.

Sebastian Ogórek (Money.pl)

Fot. explaineverything.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy