środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Nauka > Akademiki czekają na osoby w kwarantannie

Akademiki czekają na osoby w kwarantannie

Akademiki czekają na osoby w kwarantannie
Data publikacji: 2020-03-19 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-21 19:25
Wywietleń: 1097 447757

Dwa szczecińskie akademiki - "Kordecki" Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dom studencki nr 3 Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego - zostały oddane do dyspozycji wojewody. Jeśli będzie taka potrzeba, trafią do nich osoby objęte kwarantanną, które z różnych przyczyn nie mogą być izolowane we własnych domach. 

- Zgodnie z planem epidemicznym każdy powiat ma zabezpieczone miejsca kwarantanny uruchamiane w przedziale od 8 do 48 godzin - informuje Agnieszka Muchla - Łagosz, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. - Dodatkowo powiaty zostały zobowiązane przez wojewodę do przygotowania miejsca kwarantanny, które będą mogły być gotowe do uruchomienia w ciągu czterech godzin. Starostowie są też zobowiązani do tego, by osoby, które znajdą się w kwarantannie, miały zapewnioną aprowizację. Takie miejsca są przygotowane we wszystkich powiatach na terenie województwa, również w akademikach na terenie największych miast województwa czyli: Szczecina i Koszalina. Akademiki stanową istotne zabezpieczenie województwa na wypadek kwarantanny dla dużych grup osób i są wsparciem dla miejsc przygotowanych przez starostów i prezydentów miast.

Dyspozycją wojewody przygotowane są miejsca kwarantannowe w trzech akademikach największych zachodniopomorskich uczelni - oprócz US i ZUT jest to Politechnika Koszalińska.

- Miejsca kwarantanny – poza adresem zamieszkania - są uruchamiane w razie potrzeby – dedykowane są np. dla tych osób, które po przekroczeniu granicy muszą poddać się kwarantannie, a nie mają takiej możliwości we własnym domu - dodaje Agnieszka Muchla-Łagosz.

W ostatnich dniach US i ZUT wykwaterowywały swoich studentów z akademików na czas zawieszenia zajęć. Na miejscu pozostali jedynie obcokrajowcy oraz ci studenci, którzy nie mogą wrócić do domów rodzinnych.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: "Kordecki" może być pomocny przy przeprowadzaniu kwarantanny.

Komentarze

Mati
A czy majac podmiane w Rotterdamie busem przejezdzajac przez Niemcy - tez obowiazuje kwarantanna? Mowa tu o podmianach marynarzy. I jesli obowiazuje to np ja majac ciezarna zone i jedna 1,5 roczna coreczke, mam prawo do skorzystania z miejsca w akademiku, zeby ich nie narazac niepotrzebnie?
2020-03-21 19:24:54
??
Można zabrać dmuchany basen 1000 litrowy do pokoju ?
2020-03-19 11:39:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie