piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Akademia Morska uruchomiła nowe kierunki

Akademia Morska uruchomiła nowe kierunki

Akademia Morska uruchomiła nowe kierunki
Data publikacji: 2019-06-07 11:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 1066 395330

Akademia Morska w Szczecinie rozpoczęła rekrutację na studia. W tym roku akademickim uczelnia przygotowała dwa nowe kierunki - żeglugę śródlądową i zarządzanie.

- Żegluga śródlądowa w Akademii Morskiej będzie pierwszym takim kierunkiem w Polsce - zapewnia Weronika Bulicz z AM. - To studia przygotowujące do pracy na jednostkach śródlądowych, jednakże szkolenie będzie się odbywało w oparciu o wymagania międzynarodowej konwencji STCW – dotyczącej standardów wyszkolenia marynarzy. Taka nauka pozwoli zatem zdobyć uprawnienia także do wykonywania pracy marynarza na jednostkach pełnomorskich. Ponadto będą to studia interdyscyplinarne. Z kolei zarządzanie to propozycja dla tych, którzy chcą związać swoją przyszłość z branżą morską i transportową zarówno w naszym regionie, jak w Europie i na świecie. Zajęcia prowadzone nie tylko przez naukowców, ale też praktyków ze świata biznesu, otworzą przed studentami nowe horyzonty, a nabyte umiejętności przygotują absolwenta do pracy na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla. Zarządzanie jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy.

Poza tym na chętnych czekają dobrze znane kierunki, czyli: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, informatyka, geodezja i kartografia, nawigacja, nawigacja – studia po angielsku, oceanotechnika, transport, logistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. 

Uczelnia na chętnych czeka do 10 lipca.

Nabór prowadzą też Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Sztuki i Pomorski Uniwersytet Medyczny. Uniwersytet Szczeciński startuje w poniedziałek.

(as)

Fot. Grzegorz Siwa

Komentarze

szczeciniak
na barke za szypra..po studiach...ale jaja
2019-06-11 08:50:25
wsm
Czego to ludzie nie wymyślą, aby skusić młodych. Kiedyś była eksploatacja portów, potem okazało się, że i tak liczą się tylko kierunki pływające, ale nadal trzeba coś wymyślać :)
2019-06-07 11:53:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie