środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Nagroda Gryfia > Plener literacki. Napięty program od pierwszych godzin

Plener literacki. Napięty program od pierwszych godzin

Plener literacki. Napięty program od pierwszych godzin
Data publikacji: 2019-06-15 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-16 13:54
Wywietleń: 2279 396981

Sporo będzie się działo w sobotę na Plenerze Literackim „Odkryj książkę na nowo”, który jest wydarzeniem towarzyszącym przyznaniu Nagrody Gryfia.

Na jego scenie, która znajduje się na Łasztowni na placu przy Starej Rzeźni w Szczecinie, o godz. 11 odbędzie się spotkanie z Zofą Stanecką – autorka popularnych książek dla dzieci o Basi. O godz. 11.30 z czytelnikami spotka się Joanna Jurgała-Jureczka, biograf Zofii Kossak, autorka znanej książki "Kossakowie. Biały Mazur".

W samo południe na scenie wystąpi Sławomir Koper, znany historyk, który pisze o obyczajowych zagadnieniach nieobecnych w podręcznikach i opracowaniach historycznych. W tym samym czasie na stoisku nr 6 książki podpisywać będzie Monika Wilczyńska, autorka książek dla dzieci osadzonych w realiach historycznego Szczecina. O godz. 12.30 na scenie pleneru pojawi się Dorota Schrammek - mieszkająca w Pobierowie autorka trylogii „Winne Wzgórze”.

Zwieńczeniem pierwszych godzin imprezy będzie spotkanie z finalistkami Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia - Anną Fryczkowską i Agnieszką Szpilą, które rozpocznie się o godz. 13.

O godz. 14 wystąpi Arkady Radosław Fiedler, podróżnik i muzealnik, syn podróżnika i pisarza, Arkadego Fiedlera. Czytelnikom opowie o swoich książkach z podróży. Od g. 14.30  czas na scenie jest zarezerwowany na spotkanie z Ulą Ryciak i Katarzyną J. Kowalską - kolejnymi finalistkami Gryfii.

O godz. 15.30 czytelnikom zaprezentuje się Piotr Rozmus, pochodzący ze Szczecinka autor popularnych thrillerów. O godz. 16 na scenie pojawi się znany popularyzator poprawnej polszczyzny prof. Jerzy Bralczyk wraz z żoną Lucyną Kirwil, z którą napisał książkę „Pokochawszy”.

O godz. 17 czytelnicy będą mogli spotkać się z Magdą Stachulą, autorka znanych thrillerów psychologicznych. Od godz. 18 rozpocznie się natomiast spotkanie z dwojgiem autorów kryminałów: Martą Matyszczak i Piotrem Borlikiem.

(k)

Fot. Adrian Bednarski

Zobacz program Pleneru Literackiego na sobotę

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie