środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Nagroda Gryfia > Plener literacki. Napięty program od pierwszych godzin

Plener literacki. Napięty program od pierwszych godzin

Plener literacki. Napięty program od pierwszych godzin
Data publikacji: 2019-06-15 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-16 13:54
Wywietleń: 2088 396981

Sporo będzie się działo w sobotę na Plenerze Literackim „Odkryj książkę na nowo”, który jest wydarzeniem towarzyszącym przyznaniu Nagrody Gryfia.

Na jego scenie, która znajduje się na Łasztowni na placu przy Starej Rzeźni w Szczecinie, o godz. 11 odbędzie się spotkanie z Zofą Stanecką – autorka popularnych książek dla dzieci o Basi. O godz. 11.30 z czytelnikami spotka się Joanna Jurgała-Jureczka, biograf Zofii Kossak, autorka znanej książki "Kossakowie. Biały Mazur".

W samo południe na scenie wystąpi Sławomir Koper, znany historyk, który pisze o obyczajowych zagadnieniach nieobecnych w podręcznikach i opracowaniach historycznych. W tym samym czasie na stoisku nr 6 książki podpisywać będzie Monika Wilczyńska, autorka książek dla dzieci osadzonych w realiach historycznego Szczecina. O godz. 12.30 na scenie pleneru pojawi się Dorota Schrammek - mieszkająca w Pobierowie autorka trylogii „Winne Wzgórze”.

Zwieńczeniem pierwszych godzin imprezy będzie spotkanie z finalistkami Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia - Anną Fryczkowską i Agnieszką Szpilą, które rozpocznie się o godz. 13.

O godz. 14 wystąpi Arkady Radosław Fiedler, podróżnik i muzealnik, syn podróżnika i pisarza, Arkadego Fiedlera. Czytelnikom opowie o swoich książkach z podróży. Od g. 14.30  czas na scenie jest zarezerwowany na spotkanie z Ulą Ryciak i Katarzyną J. Kowalską - kolejnymi finalistkami Gryfii.

O godz. 15.30 czytelnikom zaprezentuje się Piotr Rozmus, pochodzący ze Szczecinka autor popularnych thrillerów. O godz. 16 na scenie pojawi się znany popularyzator poprawnej polszczyzny prof. Jerzy Bralczyk wraz z żoną Lucyną Kirwil, z którą napisał książkę „Pokochawszy”.

O godz. 17 czytelnicy będą mogli spotkać się z Magdą Stachulą, autorka znanych thrillerów psychologicznych. Od godz. 18 rozpocznie się natomiast spotkanie z dwojgiem autorów kryminałów: Martą Matyszczak i Piotrem Borlikiem.

(k)

Fot. Adrian Bednarski

Zobacz program Pleneru Literackiego na sobotę

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

kondolencje

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie