Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zapraszają te, co skaczą i fruwają

Data publikacji: 09 lipca 2024 r. 08:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2024 r. 08:32
Zapraszają te, co skaczą i fruwają
Fot. Zoo Ueckermünde  

Nie trzeba jechać do Afryki, czy nawet do Warszawy, by zobaczyć ziewającego lwa, czy do Australii albo nawet Poznania, by obserwować macierzyńską kangurzycę z młodymi. Taką możliwość daje położony zaledwie kilkanaście kilometrów od granic aglomeracji szczecińskiej ogród zoologiczny w Ueckermünde. Nie jest nawet konieczny samochód. Można tam dojechać choćby na rowerze.

Zoo nad Zalewem Szczecińskim w Ueckermünde zaprasza do zwierzęcego świata, który na co dzień ludziom w Europie dostępny raczej nie jest. Około czterysta rodzimych i egzotycznych zwierząt w ponad stu gatunkach żyje tu w dużych, wolnych zagrodach. Do głównych atrakcji ogrodu należą codzienne pokazowe karmienia, podczas których można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o zwierzakach i ich środowisku życia. Zoo zaspokaja ciekawość, daje przyjemność obcowania z dzikimi zwierzętami, ale również uczy. Grupy szkolne mogą odwiedzić Szkołę Zoologiczną; to coś więcej niż lektura atlasów zwierząt i lekcje przyrody...

Ogród Zoologiczny w Ueckermünde - co podkreślają gospodarze na swojej stronie internetowej w języku polskim - jest ośrodkiem przyjaznym rodzinie. Na gości czekają place zabaw i drewniane wózki. Istnieje łatwy dostęp do zwierzęcych zagród. Małpia Karczma oraz Chatka Grillowa oferują smaczne posiłki.

I jeszcze taka ciekawostka: w tym roku w zoo nad Zalewem Szczecińskim przyszły na świat między innymi: surykatka, flaming, zebra i trzy jelenie. Płeć potomstwa jest jeszcze nieznana.

Czy wycieczka do Ueckermünde to dobry pomysł na weekend? Oczywiście.

(r)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA