Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Z książką wśród róż. Poczytaj, wypożycz, podziel się...

Data publikacji: 2022-08-08 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-08 09:55
Z książką wśród róż. Poczytaj, wypożycz, podziel się...
„Różana Czytelnia” swoje zasoby mieści w specjalnych, drewnianych domkach. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ  

W ciepłe dni wyjątkowo przyjemnie jest usiąść z książką w plenerze. Jeszcze przyjemniej zapewne wśród róż. W szczecińskim Ogrodzie Różanym („Różance”) można to zrobić w dowolnym momencie, w godzinach otwarcia ogrodu. Na miejscu już nawet czekają książki, czasopisma, gazety… Sami możemy też budować zbiory tej wyjątkowej czytelni. Wszystko bezpłatnie, bez zapisywania się, bez rejestrowania.

„Różana Czytelnia” swoje zasoby mieści w specjalnych, drewnianych domkach. Za przeszklonymi drzwiczkami znajdziemy lektury, które inni czytelnicy zechcieli w niej zostawić. Można po nie sięgnąć, przeczytać na miejscu albo zabrać ze sobą do domu. Dobrze, gdy książki po przeczytaniu odniesiemy na miejsce, jeszcze lepiej, jak zechcemy podzielić się również własnymi. Czytelnia ta ma oczywiście swój regulamin, który dostępny jest na miejscu.

W regulaminie przeczytamy m.in., że powinniśmy jednorazowo wypożyczać nie więcej niż trzy pozycje. I oddawać je najpóźniej po czterech tygodniach. Ale, gdy którąś z książek zechcemy zatrzymać na zawsze, możemy to zrobić, tylko przynieśmy w zamian inną – o podobnej wartości.

W minioną niedzielę zbiory tej czytelni były już dość mocno uszczuplone, przydałoby się więc je zasilić. Może ktoś ma lektury, które chciałby polecić innym do przeczytania? Można je zostawić właśnie w tym miejscu.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Apolonia
2022-08-08 10:26:19
Ja oddałam mnóstwo książek już przeczytanych, aby mogli się nimi cieszyć inni czytelnicy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA