Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Urszula Dudziak na otwarcie „Lata z Muzami”

Data publikacji: 09 lipca 2024 r. 10:10
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2024 r. 10:35
Urszula Dudziak na otwarcie „Lata z Muzami”
 

W dniach 8-14 lipca w Nowogardzie odbędzie się 27. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. Wydarzeniem, które w piątkowy wieczór 12 lipca oficjalnie otworzy festiwal będzie koncert Urszuli Dudziak, której towarzyszyć będzie Grzegorz Piotrowski. Dzień później artystka spotka się z publicznością festiwalu.

Urszula Dudziak jest czołową postacią polskiej wokalistyki jazzowej. Występowała lub nagrywała wspólnie z takimi muzykami, jak m.in.: Krzysztof Komeda, Adam Makowicz, Michał Urbaniak, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival.

Przed rokiem na festiwalu „Lato z Muzami” zaprezentowano film dokumentalny Agnieszki Iwańskiej zatytułowany „Ula” i bardzo się on widzom spodobał. Już wtedy organizatorzy festiwalu podjęli decyzję o zaproszeniu Urszuli Dudziak do Nowogardu. Prace ruszyły, a zachwycona Nowogardem i widzami festiwalu reżyserka filmu, przekazała Urszuli Dudziak dobrą wieść i zaproszenie. Urszula Dudziak przyjęła propozycję i już 12 lipca wystąpi w Nowogardzkim Domu Kultury, gdzie jej koncert z akompaniamentem cenionego muzyka Grzegorza Piotrowskiego, uroczyście otworzy 27. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. Dzień później 13 lipca Urszula Dudziak spotka się z widzami festiwalu, na specjalnie zaaranżowanym spotkaniu.

Darmowe wejściówki na koncert Urszuli Dudziak będą do odebrania w Nowogardzkim Domu Kultury w trakcie trwania festiwalu.

W tym roku w Nowogardzie będzie się można spotkać z wieloma interesującymi artystami. Pojawią się: Kinga Dębska, Tomasz Sapryk, Jakub Piątek, Marcin Koszałka, Magdalena Smalara, Grzegorz Dębowski, Artur Paczesny, Michał Toczek, Marta Strzelecka... W trakcie tygodniowego festiwalu, zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt filmów fabularnych, dokumentalnych oraz krótkometrażowych, odbędą się również koncerty, wystawy oraz spotkania z twórcami polskiego kina. Laur Cisowy za wybitne osiągnięcia artystyczny od festiwalu „Lato z Muzami” otrzyma w tym roku Lidia Duda.

27. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” odbędzie się w dniach 8-14 lipca. Organizatorem wydarzenia jest Nowogardzki Dom Kultury.

Tekst i fot. (jb)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

NAORAWDE:
2024-07-12 20:52:39
TO ONA JESZCZE DYCHA - CHYBA SOBIE DOPISLA Z 50 LAT!!! ONA NIE SPIEWA, ONA "GDYBY-GDYBY-DA..." I CZY TO JEST COS CIEKAWGO? TO JEST PASKUDNE.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA