Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Rozpoczął się Festiwal Gwiazd Sportu i Artystów w Dziwnowie [GALERIA]

Data publikacji: 2022-08-11 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-16 07:37
Rozpoczął się Festiwal Gwiazd Sportu i Artystów w Dziwnowie
 

Na plaży w Dziwnowie rozpoczął się XX Festiwal Gwiazd Sportu, którego głównym punktem będzie sobotnie (13 sierpnia o godz.19) odsłonięcie medali zdobytych na mistrzostwach świata lub olimpiadach przez sześciu sportowców: Maję Włoszczowską (kolarstwo górskie), Monikę Michalik (zapasy), Dariusza Goździaka (pięcioboista), Marcina Lewandowskiego (lekkoatleta), Szymona Woźniaka (żużlowiec) i Dawida Kubackiego (skoki narciarskie).

Do Dziwnowa przybyła już część sportowców, a najbardziej obleganym był skoczek narciarski - dwukrotny brązowy medalista olimpijski (indywidualnie i drużynowo) - Dawid Kubacki. Na konferencji prasowej opowiadał o swojej karierze, a na pytanie, co czuje jak patrzy w dół na skoczni, odparł: - Puszczam się belki i wszystko w rękach grawitacji.

Później skoczek składał autografy i pozował do wspólnych zdjęć z wczasowiczami. Zorganizował także konkurs dla dzieci, które chętnie w nim uczestniczyły. W czwartek (11 sierpnia) o godz. 21.30 na scenie na terenie boiska przy hali sportowej pojawi się Zenon Martyniuk, a przed nim wystąpi zespół „Szpilki”.

W piątek festiwal zaczyna się o godz.10,30 „Przedszkoliadą”, czyli grami i zabawami dla najmłodszych. O godz.11 pojawią się na plaży żużlowcy Stali Gorzów. Po nich spotkanie z gwiazdami imprezy, czyli Mają Włoszczowską, Dariuszem Goździakiem i Zbigniewem Bródką. O godz.11.45 będzie można pojeździć cyklometrami na dystansie 3 km. Będzie także pokaz szermierki w wykonaniu Mariana Sypniewskiego i Dariusza Goździaka. Rozegrany zostanie mecz piłki nożnej i prezentacja sprzętu żeglarskiego, którego dokona Agnieszka Skrzypulec i Marcin Rudawski.

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zilonogórzanka
2022-08-16 00:51:45
Byłam drugi raz na tej imprezie i było super! Będę przyjeżdżać co roku .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA