Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ogólnopolski Plener Malarski. Mosty malowane [GALERIA]

Data publikacji: 10 lipca 2024 r. 12:55
Ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2024 r. 12:55
Ogólnopolski Plener Malarski. Mosty malowane
W plenerze uczestniczy dziesięcioro malarzy z całej Polski, a Mariola Landowska przyleciała aż z Lizbony, gdzie od kilku lat mieszka na stałe.  

Drugi Ogólnopolski Plener Malarski Mosty Sztuki powoli dobiega końca. Dziś (10 lipca)  o godz. 18 w pałacu w Mostach odbędzie się wernisaż prac, które powstają w ramach imprezy trwającej od 1 lipca. Wstęp jest wolny, więc organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Plenerowa codzienność z pozoru może wyglądać na słodkie nieróbstwo, bo w pałacu i otaczającym go parku zazwyczaj jest cicho i spokojnie. Ale zaraz po śniadaniu dziesięcioro malarzy i malarek biorących udział w plenerze staje przy sztalugach z pędzlami i paletami w dłoniach. Malowanie, z przerwą na obiad, trwa do późnego popołudnia. A wieczorem, po kolacji, codziennie odbywają się spotkania, na których uczestnicy pleneru prezentują swoją twórczość i drogę artystyczną. Spotkania są otwarte dla publiczności, codziennie w pałacu pojawiają się goście z zewnątrz zainteresowani światem sztuk plastycznych.

W plenerze uczestniczy dziesięcioro malarzy z całej Polski, a Mariola Landowska przyleciała aż z Lizbony, gdzie od kilku lat mieszka na stałe. Jak mówi, w Mostach znalazła azyl, ucieczkę od miejskiego zgiełku oraz mnóstwo zieleni, którą kocha, a w Lizbonie bardzo jej brakuje.
Obrazy, które powstają w Mostach, będą pokazane na powakacyjnych wystawach w Goleniowie i Szczecinie. O miejscach i terminach Kurier Szczeciński, jako medialny patron Mostów Sztuki, oczywiście poinformuje.

W przyszłym roku odbędzie się kolejny plener malarski, najprawdopodobniej znowu w Mostach. Burmistrz Goleniowa Krzysztof Sypień zapowiedział, że Gmina Goleniów finansowo wesprze organizację tego wydarzenia kulturalnego. ©℗

Tekst i fot. (cm)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA