niedziela, 23 września 2018.
Strona główna > Kultura > Zwiedzać aktywnie

Zwiedzać aktywnie

Zwiedzać aktywnie
Data publikacji: 2018-04-20 19:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-22 08:11
Wywietleń: 665 322602

Centrum Dialogu „Przełomy”, filia Muzeum Narodowego w Szczecinie, zaprasza 21 kwietnia na godz. 12 na „Dzień Wolnej Sztuki”. To ogólnopolska kampania, która ma skłonić gości muzeów do bardziej wnikliwego oglądania ekspozycji.

Jak stwierdzają organizatorzy: „Według badań, goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że wchodząc do muzeum, czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Efekt jest taki, że bezrefleksyjnie i kompulsywnie przebiegamy dziesiątki sal muzealnych, po czym jesteśmy zmęczeni i źli. Co gorsza, kompletnie nie pamiętamy i nie rozumiemy tego, co właśnie obejrzeliśmy. Lekarstwem na tego typu bierne i męczące zwiedzanie jest Slow Art – ruch Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki”.

– Chcemy przypomnieć Państwu, że MNS-CDP to nie tylko narracyjne muzeum historyczne, ale także wyjątkowa wystawa, w której można zobaczyć obiekty sztuki współczesnej wykonane na specjalne zamówienie – opowiada Daniel Źródlewski z MN. – O tych obiektach, ale także kontekstach zawartych w narracji wystawy stałej, opowie edukatorka Ewa Sobota. Udział w akcji jest nieodpłatny.

List obiektów artystycznych w „Przełomach” to: cyfrowy montaż fotograficzny Kobasa Laksy „Das Ende des Traums / Koniec marzeń, Stettin’45”, instalacja „Pokój straceń” Roberta Kuśmirowskiego, rzeźba silikonowa fiata 126p ,„Chcesz cukierka – idź do Gierka” Tomasza Mroza, instalacja „Blok / Grand Ensambkle” Grzegorza Hańderka i Michała Libery oraz neon „Przyszłość nie jest już tym, czym kiedyś była” Huberta Czerepoka.

(as)

Fot. Archiwum

Komentarze

A gdzie Oprawcy...?
Powyzsze Foto, to z Malopolskiej czy Kaszubskiej z lat 1945-1990...czy moze z Rakowieckiej w W-wie lub innego Miasta z czasow PRL-u...!!!
2018-04-22 01:53:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy