piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Zwiedzać aktywnie

Zwiedzać aktywnie

Zwiedzać aktywnie
Data publikacji: 2018-04-20 19:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-22 08:11
Wywietleń: 594 322602

Centrum Dialogu „Przełomy”, filia Muzeum Narodowego w Szczecinie, zaprasza 21 kwietnia na godz. 12 na „Dzień Wolnej Sztuki”. To ogólnopolska kampania, która ma skłonić gości muzeów do bardziej wnikliwego oglądania ekspozycji.

Jak stwierdzają organizatorzy: „Według badań, goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że wchodząc do muzeum, czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Efekt jest taki, że bezrefleksyjnie i kompulsywnie przebiegamy dziesiątki sal muzealnych, po czym jesteśmy zmęczeni i źli. Co gorsza, kompletnie nie pamiętamy i nie rozumiemy tego, co właśnie obejrzeliśmy. Lekarstwem na tego typu bierne i męczące zwiedzanie jest Slow Art – ruch Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki”.

– Chcemy przypomnieć Państwu, że MNS-CDP to nie tylko narracyjne muzeum historyczne, ale także wyjątkowa wystawa, w której można zobaczyć obiekty sztuki współczesnej wykonane na specjalne zamówienie – opowiada Daniel Źródlewski z MN. – O tych obiektach, ale także kontekstach zawartych w narracji wystawy stałej, opowie edukatorka Ewa Sobota. Udział w akcji jest nieodpłatny.

List obiektów artystycznych w „Przełomach” to: cyfrowy montaż fotograficzny Kobasa Laksy „Das Ende des Traums / Koniec marzeń, Stettin’45”, instalacja „Pokój straceń” Roberta Kuśmirowskiego, rzeźba silikonowa fiata 126p ,„Chcesz cukierka – idź do Gierka” Tomasza Mroza, instalacja „Blok / Grand Ensambkle” Grzegorza Hańderka i Michała Libery oraz neon „Przyszłość nie jest już tym, czym kiedyś była” Huberta Czerepoka.

(as)

Fot. Archiwum

Komentarze

A gdzie Oprawcy...?
Powyzsze Foto, to z Malopolskiej czy Kaszubskiej z lat 1945-1990...czy moze z Rakowieckiej w W-wie lub innego Miasta z czasow PRL-u...!!!
2018-04-22 01:53:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”