piątek, 22 lutego 2019.
Strona główna > Kultura > Zróbmy hałas!

Zróbmy hałas!

Zróbmy hałas!
Data publikacji: 2018-06-20 23:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 2015 334422

W czwartek między godziną 17 a 19 przez Szczecin przejedzie platforma z muzyką na żywo. To kolejne odsłona Święta Muzyki w naszym mieście. Muzykę będzie można usłyszeć również w wielu miejscach Śródmieścia. 

Dźwiękowy korowód wyruszy sprzed Urzędu Miasta i będzie grał, aż dotrze do muzycznego centrum Szczecina – przed Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza. Tu, na placu Solidarności, czekać będzie Orkiestra Święta Muzyki – mieszanka muzyków, wokalistów i instrumentalistów z całego miasta i okolic.

Jak informuje filharmonia, na każdym przystanku zaśpiewana zostanie jedna piosenka z płyty „I żyli długo i w Szczecinie”. Kluczowy punkt programu tegorocznych obchodów to rekordowe wykonanie piosenki “Tutaj”, wzruszającej ballady o naszych korzeniach. Razem z muzykami, zespołami, chórami, wykonawcami, studentami oraz uczniami stworzymy jedną orkiestrę i jeden chór - zapowiada filharmonia.

W obchody Święta Muzyki włączyli się Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki i Śródmiejski Punkt Sąsiedzki ŚRODEK. Do współpracy zaprosili młodych muzyków - profesjonalistów i amatorów - których w godz.17-20 będzie można spotkać i usłyszeć w różnych punktach Śródmieścia: okolice Pizzerii Piccolo (dawna "Ściana płaczu") - Roma (live act), balkon Gazety Wyborczej Szczecin/ fontanna przy ul. Jagiellońskiej - KanapaTrippin Zombie & Porek (live act), FiKa przy  al. Jana Pawła II - Wojtek Iłowiecki i Jędrek (live act na zabawkach dla dzieci), balkon przy pl. Zgody 1- Matylda Wojdylak (skrzypce), wejście do kamienicy przy ul. Kopernika 11-12 - Zuzanna Mazurek (ksylofon), plac Grunwaldzki - Igor Janik & Roman Podlasiński (duet akordeonowy), Brama Portowa -Ula Ziołecka (puzon) i Jagoda Frankowicz (gitara), Hormon przy ul. Monte Cassino 6 - Krzysztof Stanecki (gitara) i Konrad Szymonko (gitara), ul. Bohaterów Getta Warszawskiego - Emilia Dąbrowska (ukulele).

Święto Muzyki powstało z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego. Impreza miała swoją premierę w Paryżu 21 czerwca 1982 roku. Podczas inauguracji Jack Lang, ówczesny minister kultury, zaprosił wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną. Popularność święta we Francji sprawiła, że zaczęły obchodzić je także inne kraje. Każdego roku instytucje muzyczne - filharmonie, opery, szkoły muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, kawiarnie, jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty. Siłą Święta Muzyki jest to, że nie ma ona jednego epicentrum, ale powstaje w wielu miejscach na zasadzie ruchu społecznego.

(as, g)

Zróbmy hałas!

Komentarze

Joens
Oj dobra muzyka/ojczyzne wolna pobłogosław panie/. Skoro na bulwarach można chlac alkohol, przed filharmonia mozna generowac hałas to proponuje przed Galaxy i Kaskada wolne odwodnienia. Ale czy mozna od miejskich smieci wymagac czegos wiecej
2018-06-21 10:12:02
oko
teraz takie czasy, że gdzie się nie ruszysz to atakuje cię muzyka. A nawet nie muzyka tylko hałas.
2018-06-21 09:59:49
;/
Balkon GW...dziękuję ;/
2018-06-21 06:53:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy