Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Zrezygnować z nałogu. Seans w INKU

Data publikacji: 2021-09-29 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-29 14:44
Zrezygnować z nałogu. Seans w INKU
Film Danny'ego Boyle'a opowiada historię Marka Rentona, który po wielu próbach postanawia zrezygnować z nałogu.  

Szczeciński Inkubator Kultury (aleja Wojska Polskiego 90) zaprasza dzisiaj (29 września) na pokaz głośnego w latach 90. filmu pt. "Trainspotting". W jednej z głównych ról wystąpił świetny Ewan McGregor. Początek seansu o godz. 18.

Film Danny'ego Boyle'a opowiada historię Marka Rentona, który po wielu próbach postanawia zrezygnować z nałogu. Przenosi się do innego miasta i zakochuje w dziewczynie. Jednak przeszłość w postaci dawnych kumpli od strzykawki oraz zatwardziały recydywista podąża jego śladem, aby go dopaść.... W filmie na szczególną uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa. Wykorzystano muzykę takich brytyjskich grup jak: Pulp, Blur, czy Lou Reed.

Warto dodać, że aby zagrać chudego, uzależnionego od heroiny Rentona, Ewan McGregor miał dietę polegającą na braku alkoholu i produktów mlecznych. Uzyskanie pożądanej wagi zajęło mu dwa miesiące.

Brytyjski obraz, który powstał na podstawie znanej powieści Irvine'a Welsha, w momencie premiery wzbudził wiele kontrowersji. Mimo tego szybko zyskał sobie status dzieła kultowego.

Seansowi towarzyszyć będzie rozmowa o filmie, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje poprowadzą Małgorzata Frymus, reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.

(KK)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA