Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Znasz nieoczywiste i undergroundowe adresy? Zostań współautorem przewodnika

Data publikacji: 2021-06-13 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-13 22:26
Znasz nieoczywiste i undergroundowe adresy? Zostań współautorem przewodnika
Fot. Monika GAPIŃSKA  

"Spacerkiem po szczecińskim Śródmieściu" to nowa inicjatywa szczecińskiego Stowarzyszenia OFFicyna. Do 31 sierpnia każdy zatem może zgłosić propozycje miejsc wartych do odwiedzenia podczas spacerów miejskich. To może być ulubiony sklep, szkoła, nieistniejąca pralnia, kino, niezapomniana kawiarnia albo wyjątkowe podwórko.

Projekt jest kontynuacją cieszącego się ogromnym powodzeniem innego, sprzed kilkunastu lat - "Spacerkiem po Niebuszewie”.

- Liczymy na to, że mieszkańcy będą zgłaszali propozycje miejsc nieoczywistych, undergroundowych i nieistniejących - mówi Dana Jesswein ze Stowarzyszenia OFFicyna. - Kiedy już będziemy mieli komplet pomysłów, zrobimy selekcję i dopiero wtedy zostaną wytyczone trasy spacerów.

Planowane jest wydanie również książki z mapą, tak, jak to było w przypadku "Spacerkiem po Niebuszewie”. Tyle że zamysłem nowego projektu jest - jak mówią organizatorzy - "stworzenie własnego, prywatnego obrazu miasta, Szczecina "dawniej i dziś”". Ma to być obraz odbiegający od tych prezentowanych w klasycznych, miejskich przewodnikach.

Propozycje ciekawych, śródmiejskich miejsc można zgłaszać przez fanpage o nazwie: "Spacerkiem po szczecińskim Śródmieściu” albo wysyłając e-mail na adres: biuro@officyna.art.pl. Każdy zatem może zostać współautorem przewodnika.

- Na początek, w 2021 roku, ze stworzonej wspólnie listy miejsc wybierzemy czterdzieści, których historie starannie opracujemy. Będą one ukazywać się na Facebooku oraz na podstronie projektu - deklarują organizatorzy.

(MON)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ