Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Znamy zwycięzców Festiwalu Młodych Talentów 2019! [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2019-10-19 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-20 10:49
Znamy zwycięzców Festiwalu Młodych Talentów 2019!
Zwycięzcy - zespół Panie z Łodzi Fot. Ryszard Pakieser  

Zespół Panie z Łodzi został zwycięzcą tegorocznej odsłony Festiwalu Młodych Talentów. Grupa swoim występem przekonała do siebie w sobotę (19 października) jurorów pod przewodnictwem Katarzyny Nosowskiej. Drugie miejsce zajęła formacja Wołanie z Warszawy, zaś na trzecim uplasował się zespół Wasabi z Tarnowa.

Werdykt jury spotkał się z aprobatą publiczności, która licznie zgromadziła się w szczecińskiej Netto Arenie.

- Uważam, że grupa Panie zasłużenie wygrała, ponieważ posiada oryginalny styl - oceniła p. Barbara, uczestniczka festiwalu. - Muszę się przyznać, że byli moim cichym faworytem. Dlatego cieszę się z decyzji jury i trzymam za zespół mocno kciuki, by udało im się wypłynąć na szerokie wody.

 

Dodajmy, że najszczęśliwsza tego wieczoru grupa muzyczna czyli Panie z Łodzi, otrzyma wsparcie od wytwórni Kayax w rozwoju kariery w postaci wydania singla oraz nagrodę pieniężną od organizatora wydarzenia - Szczecińskiej Agencji Artystycznej w wysokości 5 tys. złotych. Pozostałym finalistom przekazano po 2,5 tys. zł.

Na koncercie finałowym nie mogło zabraknąć ubiegłorocznych zwycięzców FMT - grupy Hyper Son. Natomiast druga część muzycznego wydarzenia należała wyłącznie do płci pięknej, głównie za sprawą absolutnych gwiazd imprezy jak: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Julia Pietrucha, Mela Koteluk oraz Paulina Przybysz. Popularne artystki, ku wielkiej uciesze publiczności, wystąpiły w ramach projektu "Women's Voices-Kobiety ratują planetę". Celem inicjatorki przedsięwzięcia - Pauliny Przybysz jest przedstawienie kobiet, które podjęły się rozwiązania problemów współczesnego świata. Wokalistki w trakcie koncertu, zachęcały do większej aktywności. Podkreślały, że każdy, w jakimś stopniu, jest w stanie zadbać o przyszłość naszej planety. Koncert otworzyła Mela Koteluk utworem "Teardrop" grupy Massive Attack. Wielkie poruszenie wśród licznie zgromadzonych szczecinian wywołała Kayah, która m.in. zaśpiewała utwór "No Woman no Cry" Boba Marleya.

Imprezę tradycyjnie już poprowadził Piotr Metz, znany polski radiowy dziennikarz muzyczny.
Warto dodać, że Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie ma piękną historię. W stolicy Pomorza Zachodniego swoją wielką karierę rozpoczynały takie wybitne postaci polskiej piosenki, jak: Czesław Niemen, Karin Stanek, Helena Majdaniec, Niebiesko-Czarni, Wojciech Gąssowski, Krzysztof Klenczon, Mira Kubasińska, Tadeusz Nalepa, Zdzisława Sośnicka czy Halina Frąckowiak.

(KK)

Na zdjęciu: Zespół Panie z Łodzi został zwycięzcą tegorocznej odsłony Festiwalu Młodych Talentów

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA