Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Znamy kolejną gwiazdę Szczecin Jazz. To znakomita basistka

Data publikacji: 2022-01-14 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-14 16:01
Znamy kolejną gwiazdę Szczecin Jazz. To znakomita basistka
Na zdjęciu: Kinga Głyk http://kingaglyk.pl  

Kinga Głyk, czyli najlepsza polska basistka nowego pokolenia i wschodząca gwiazda jazzu, wystąpi 1 marca br., w szczecińskiej filharmonii. Jej koncert odbędzie się w ramach festiwalu Szczecin Jazz 2022.

Swoją przygodę z muzyką artystka rozpoczęła w wieku 12 lat, grając w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. TRIO. Mimo młodego wieku (obecnie ma 25 lat) dała już wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale także w takich krajach, jak: Indonezja, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Portugalia, Słowacja, Czechy i Ukraina. W czerwcu 2016 roku filmik coveru „Tears In Heaven” w wykonaniu Kingi Głyk został umieszczony przez facebookowy portal Bass Player United i uzyskał tam ponad 20 milionów wyświetleń. Artystka nagrała dotąd kilka płyt, a w 2019 roku ukazał się jej album pt. „Feelings”. 

Kinga Głyk jest drugą artystką ujawnioną właśnie przez organizatorów Szczecin Jazz - pierwszą jest saksofonistka Candy Dulfer, która wystąpi 8 marca.

Festiwal rozpocznie się 27 lutego , a zakończy 13 marca. Koncerty festiwalowe odbędą się w takich miejskich przestrzeniach, jak filharmonia, Trafostacja Sztuki czy Jazzment Klub.

- Tegoroczna edycja imprezy będzie pełna koloru i pozytywnych emocji - mówi Anna Lemańczyk, dyrektorka Szczecińskiej Agencji Artystycznej, producent festiwalu.  – Pierwszoplanową rolę w programie odegrają utalentowane i piękne kobiety. Światowej klasy artystki, jazzmanki.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA