Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Zezowate szczęście Kukulskiej. Teledysk nakręcony w szczecińskiej filharmonii [FILM]

Data publikacji: 2020-11-13 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-13 16:37
Zezowate szczęście Kukulskiej. Teledysk nakręcony w szczecińskiej filharmonii
 

Premiera teledysku nakręconego w szczecińskiej filharmonii odbyła się w piątek (13 listopada). To wideo do piosenki „Zezowate szczęście” Natalii Kukulskiej, z płyty pt. "Czułe struny". Budynek "lodowego pałacu", który - przypomnijmy - kilka lat temu otrzymał, jako pierwszy z Polski, nagrodę Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury, w klipie prezentuje się fantastycznie. Jest zatem znakomitą promocją dla szczecińskiej instytucji.

Przy okazji teledysku Natalia Kukulska tak napisała o tej piosence na swoim profilu facebookowym: "Gdy porywa nowy zew i do lotu zbieram się/Słyszę głosy, że prognozy na pogodę bardzo złe"/Moje szczęście zezowate…”. Słowa te napisałam jeszcze przed pandemią. Czy nie wykrakałam? Nagrałam album - szczyt moich marzeń, nie wiem czy również nie moich możliwości? (oby nie ;-) i trafił on na ten właśnie czas. O ironio losu! Koncerty wstrzymane, złota płyta (ale się cieszę!) nie będzie miała odpowiedniej celebracji (a lubię ;-)) - ale czy to jest najgorsze? Zdecydowanie nie. Trudno. W tym wszystkim sztuką jest robić swoje. I póki siła w duchu - działamy. A siłę dajecie Wy. Wasz odzew i unoszące słowa są jak siła napędowa! Zatem prezentujemy nowe filmowe dzieło Mortvideo. Teledysk nakręciliśmy do utworu "Zezowate szczęście" (Mazurek F-dur F.Chopina) w aranżacji Adam Sztaba w pięknych wnętrzach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, dzień po koncercie, który możecie obejrzeć również w sieci. (...) Jestem szczęściarą, wcale nie zezowatą!".

 

„Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane bowiem dzieła Fryderyka Chopina zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Oni także osobiście poprowadzili orkiestrę symfoniczną filharmonii w Szczecinie zza pulpitu dyrygenckiego podczas nagrania koncertu. Wspomniany występ, z utworami z płyty "Czułe struny", ciągle można obejrzeć (bezpłatnie!) na facebookowym profilu filharmonii, pod linkiem: https://www.facebook.com/FilharmoniaSZN/videos/657489911579140

(MON)

Fot. Dominika Malik

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2020-11-13 18:25:03
I po co ta Kukulska przez tyle lat błąka się po scenie? Tylko zachwaszcza. W zasadzie to ona nie śpiewa, a robi "gimnastykę" głosu i ust.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ