poniedziałek, 25 stycznia 2021r.

Zaśpiewają piosenki Grechuty. Zabrzmi też hejnał mariacki!

Data publikacji: 2019-07-29 18:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-30 23:44
Zaśpiewają piosenki Grechuty. Zabrzmi też hejnał mariacki!
Fot. Dariusz Gorajski  

Jan Kanty Pawluśkiewicz, Kamil Bednarek, Alicja Majewska, Jacek Wójcicki, Ewa Uryga, Hanna Banaszak, Kapela Maliszów, Sound’n’Grace, Kasia Cerekwicka, Natalia Niemen, Łukasz Zagrobelny - to tylko część artystów, którzy wystąpią podczas imprezy pn. 5. Grechuta Festival – Świnoujście 2019. W sumie zaplanowano ponad 30 festiwalowych wydarzeń. Tegoroczna edycja odbędzie się między 6 a 10 sierpnia.

- Tylko na pięć wydarzeń wstęp jest płatny, a na nie bilety kosztują 40 złotych. Natomiast pozostałe imprezy są darmowe - mówił Andrzej Pawełczyk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Festiwal corocznie cieszy się ogromnym powodzeniem.

- Już na początku roku odbieramy telefony z pytaniami o datę tegorocznego festiwalu, bo wiele osób specjalnie na czas naszej imprezy planuje sobie urlop - mówił, na spotkaniu z dziennikarzami, Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. - Wiem, że mieszkańcy Krakowa, rodzinnego miasta Marka Grechuty, również zjeżdżają na festiwal do Świnoujścia, łącząc odpoczynek i plażowanie z kulturą na najwyższym poziomie. Zresztą, u nas będzie można poczuć się jak w Krakowie, bo codziennie w południe, podczas trwania festiwalu, będzie rozbrzmiewał hejnał mariacki z wieży przy ul. Piłsudskiego.

Wśród artystów, którzy wystąpią w trakcie będą imprezy w Świnoujściu, będą szczecinianie, choćby pianista Krzysztof Baranowski, wokalista Krzysztof Niewirowski oraz aktorzy - Piotr Bumaj i Sylwia Różycka.

Bilety, w cenie 40 zł, są do nabycia w kasach MDK: przy ul. Wojska Polskiego 1/1 (II piętro, p. 317, poniedziałek – piątek w godz. 8 – 15), w Galerii Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 (wtorek – sobota w godz. 12 – 18), w Muszli Koncertowej przy Promenadzie (codziennie w godz. 14 -20), w kasie przy amfiteatrze (codziennie w godz. 14.30 – 20.30). Sprzedaż internetowa odbywa się na stronie: mdkswinoujscie.kupbilecik.pl.

Bilety obowiązują na: koncert zespołu Sound’n’Grace (7 sierpnia), na „Markową Galę” (8 sierpnia), kiedy to wystąpią laureaci konkursu na interpretacje piosenki Marka Grechuty, Kamil Franczak (laureat ubiegłorocznej edycji imprezy), Kasia Cerekwicka, Natalia Niemen, Mateusz Ziółko, Łukasz Zagrobelny oraz zespół muzyczny, którzy przez dziesięć lat stanowili ostatni skład legendarnej Anawy, na występ Kamila Bednarka (9 sierpnia), na galę pn. „Muzyka Filmowa i Niefilmowa J.K. Pawluśkiewicz" (10 sierpnia) oraz na koncert pn. „Tribute to Zbigniew Wodecki” (10 sierpnia).

Pełny program festiwalu na stronie: https://lato.grechutafestival.pl.

O szczegółach Grechuta Festivalu opowiadali na poniedziałkowej konferencji prasowej na tarasie Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego - (na zdjęciu od lewej): Sylwia Różycka - aktorka szczecińskiego Teatru Polskiego, Tomasz Cemel - dyrektor regionu bankowości detalicznej PKO Banku Polskiego, Olgierd Geblewicz - marszałek województwa zachodniopomorskiego, Paweł Sujka - zastępca prezydenta Świnoujścia i Andrzej Pawełczyk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. ©℗

(MON)

Komentarze

Oj...
2019-07-30 23:35:15
To i PO-wcy chca se POO-spiewc...!! A tak "Wschodni Spadochroniarze"... dziwili sie PiS-owi i Dobrzynskiemu na Pl. Lotnikow ?
Co cesarskie cesarzowi a hejnał Krakowowi.
2019-07-30 21:13:37
To Tatary nie zaglądały.
kraków
2019-07-30 18:38:18
Czemu nie, ładny klimacik krakowski
Grechuta, no... OK. Ale hejnał mariacki (???)
2019-07-30 11:06:52
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ