czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Zaorskiego kulisy teatru. Premiera w Kameralnym

Zaorskiego kulisy teatru. Premiera w Kameralnym

Zaorskiego kulisy teatru. Premiera w Kameralnym
Data publikacji: 2019-03-30 08:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-30 08:33
Wywietleń: 731 382821

„Od A do Z, czyli od Andrzeja do Zaorskiego” to tytuł spektaklu, którego premiera odbędzie się w sobotę w szczecińskim Teatrze Kameralnym. Przedstawienie, w reżyserii laureata naszej ubiegłorocznej nagrody teatralnej pn. Bursztynowy Pierścień, Michała Janickiego, powstaje według scenariusza znakomitego aktora scen warszawskich, znanego z licznych filmów i seriali – Andrzeja Zaorskiego. Po spektaklu w teatrze planowany jest wyjątkowy występ Konrada Słoki, uczestnika programu „The Voice of Poland”.

Wspomniane przedstawienie powstaje na podstawie książki Andrzeja Zaorskiego. Jak zdradzają twórcy, ten wspaniały aktor i reżyser dzieli się z widzem cennymi refleksjami, uwagami, a czasem celną, serdeczną krytyką świata teatru, telewizji i kina.

– Mamy to szczęście, że Andrzej Zaorski pokochał Szczecin, często się tu pojawia jako reżyser i aktor, zarówno w Teatrze Kameralnym, jak i Teatrze Polskim – mówi Michał Janicki, reżyser premierowego spektaklu. – Mamy zatem niecodzienną okazję ogrzać się w słońcu jego talentu. Zwłaszcza że to bardzo oryginalny aktor i znakomity artysta. Jest też błyskotliwym obserwatorem życia w ogóle, a zwłaszcza teatralnego. Stąd doszliśmy do wniosku, że niebanalnym pomysłem jest to, by zaprezentować jego refleksje na temat choćby kulis teatru. To, co dzieje się z tyłu, właśnie za kulisami, czasem bywa śmieszniejsze niż to, co jest na scenie. Chcemy też pokazać przemyślenia Andrzeja dotyczące mechanizmów rządzących światem sceny oraz aktorów. Sam Andrzej ma ogromny dystans do siebie. Śmiejemy się wspólnie choćby z dowcipu: „Po czym poznać aktora na rowerze? Po tym, że ma światełko skierowane na siebie”. Ale jest też rzecz już mniej do śmiechu, co Andrzej podkreśla – w młodym pokoleniu coraz mniej ludzi kochających teatr. Przyspieszone życie, przez tablety i smartfony, które są i owszem pomocne w życiu, ale też szkodzą życiu towarzyskiemu. Ludzie ciągle gdzieś pędzą.

Na sobotniej premierze Andrzej Zaorski będzie gościem specjalnym. W spektaklu „Od A do Z, czyli od Andrzeja do Zaorskiego” wystąpią: Michał Janicki, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Jacek Poks i Łukasz Gocławski. ©℗

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie