Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zaczynają się Juwenalia!

Data publikacji: 15 maja 2024 r. 12:47
Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2024 r. 14:28
Zaczynają się Juwenalia!
 

Największy festiwal kultury studenckiej na Pomorzu Zachodnim właśnie się rozpoczyna. Juwenaliowe koncerty odbędą się w dniach 16-18 maja br. Festiwal współorganizują wszystkie uczelnie w Szczecinie.

Święto studentów po raz kolejny odbędzie się na szczecińskiej Łasztowni. Przez trzy dni zagrają gwiazdy muzyki takie jak: Margaret, Igo, Kult w czwartek (16.05.), Otsochodzi, Szpaku, Guzior, Reto, Young Multi, Słoń w piątek (17.05.) oraz Kwiat Jabłoni, Dawid Tyszkowski i Catz n’ Dogz w sobotę (18.05.). Natomiast zapowiadany koncert Darii Zawiałow nie odbędzie się z powodu choroby artystki. W zamian organizatorzy zapowiadają występy zespołu LemON oraz Błażeja Króla (w sobotę 18 maja). Bilety dostępne są w sprzedaży na platformie Biletomat.pl

- Juwenalia w Szczecinie to nie tylko koncerty, a także szereg wydarzeń towarzyszących, integrujących środowisko akademickie miasta oraz mieszkańców - mówi Jagoda Jabłońska, przewodnicząca komisji ds. komunikacji Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Szczecińskiego. - Tradycją stał się Bieg Nocny, który w tym roku również oficjalnie otworzy festiwal. Rozpocznie się w środę 15 maja o godz. 23.45 pod Urzędem Miasta (pl. Armii Krajowej 1). Władze Szczecina w symboliczny sposób przekażą studentom klucze do miasta oraz otworzą bieg, a następnie uczestnicy w kreatywnych przebraniach wyruszą barwnym orszakiem w kierunku Rektoratu ZUT. Na zwycięzców biegu czekają atrakcyjne nagrody. Specjalne wyróżnienie przewidziano również dla najciekawiej przebranego uczestnika.

Grill, konkurencje z nagrodami i okazja do zawarcia nowych znajomości - to możliwości, jakie oferuje Dzień Studenta. W czwartek (16.05.) Dni Studenta swoich uczelni organizują Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Politechnika Morska (Marinalia). W piątek (17.05.) natomiast Pomorski Uniwersytet Medyczny wraz z Akademią Sztuki.

Kolejnym wydarzeniem w harmonogramie festiwalu jest Juwe Quiz, który został przygotowany na bazie najpopularniejszych teleturniejów. Quiz pozwoli na sprawdzenie swojej wiedzy na temat, między innymi, poprzednich edycji festiwalu czy wiedzy ogólnej. Czteroosobowe zespoły zmierzą się w zaciętym pojedynku w piątek (17.05.) w Hali Odra.

Na sobotę (18.05) przygotowano popularną Grę Miejską. Na uczestników czekają do wykonania zadania połączone z pokonaniem trasy na terenie miasta.

- Po intensywnych trzech dniach koncertów i wydarzeń, przyjdzie czas na całodniowy odpoczynek podczas jednego z flagowych wydarzeń - Płyniemy na Plażę w niedzielę 19 ma a- zapowiadają organizatorzy. - Uwaga, naprawdę popłyniemy! Łódź cumująca przy Bulwarze Piastowskim zabierze uczestników wydarzenia prosto pod Wyspę Grodzką. Na zainteresowanych czekają wyjątkowe atrakcje w stylu hawajskim, a także silent disco, konkursy i wiele więcej.

Wszystkie wydarzenia towarzyszące Juwenaliom można znaleźć na stronie internetowej festiwalu https://juwenaliaszczecin.pl, a także na oficjalnym fanpage na Facebook Juwenalia Szczecin. (K)

To będą trzy dni pełne zabawy!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bzykanie bez odp
2024-05-15 16:56:34
mozna bzykać się bez odpowiedzialności faceta.uchwalili wreszcie tabletka dzień po. fajnie że feministki z koalicją 13 .12 przerzuciły ciąże na bary kobiet i zdjeły odpowiedzialność z facetów. twoja ciąża , twój problem.Już nie będzie mozna odmówić sexu z obawy o ciążę
Żak
2024-05-15 14:17:08
Sklap Żabka na Łasztowni uzupełnia zapasy wiadomych napojów na integrację żaków. „Pigułki po” też będą w sprzedaży

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA