wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Z „Kurierem Szczecińskim” do muzeum! Konkurs fotograficzny z nagrodami

Z „Kurierem Szczecińskim” do muzeum! Konkurs fotograficzny z nagrodami

Z „Kurierem Szczecińskim” do muzeum! Konkurs fotograficzny z nagrodami
Data publikacji: 2020-06-19 07:39
Wywietleń: 730 459793

Redakcja „Kuriera Szczecińskiego” oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym z cennymi nagrodami. Zachęcamy zatem Czytelników do wizyty na wystawach wspomnianego muzeum, które od czwartku (18 czerwca) ponownie udostępniło większość swoich gmachów. Zwiedzanie jest oczywiście w odpowiednim rygorze sanitarnym, ale nie ma to najmniejszego wpływu na przeżywanie piękna i zgłębianie arcyciekawej historii!

Na zdjęcia czekamy do 3 lipca

Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy na którejś z ekspozycji zrobić selfie lub zdjęcie, najlepiej z egzemplarzem „Kuriera” w dłoni lub w innej kreatywnej postaci (tu pozostawiamy Państwu dowolność). Fotografię należy przesłać do redakcji „Kuriera” na adres mailowy: konkurs@24kurier.pl (w treści e-maila prosimy o wyrażanie zgody na publikację wizerunku) - do 3 lipca 2020 r. Kapituła, w której składzie znajdą się dziennikarze oraz muzealnicy, spośród nadesłanych zdjęć wybierze dziesięć, a ich autorzy otrzymają roczny bilet wstępu do Muzeum Narodowego w Szczecinie (dla dwóch osób) oraz publikacje muzealnego wydawnictwa. Najlepsze fotografie zostaną także opublikowane na łamach „Kuriera Szczecińskiego”, stanowiąc dla autorów unikatową pamiątkę.

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza do trzech szczecińskich gmachów – Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Tradycji Regionalnych oraz Muzeum Historii Szczecina oraz na plenerową Wystawę Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych w Gryficach. Gmach Muzeum przy Wałach Chrobrego oraz Centrum Dialogu Przełomy są nieczynne do odwołania. W okresie letnim muzeum jest czynne od czwartku do niedzieli między godziną 12 a 18. Z kolei gryficki skansen dostępny jest do 1 lipca - codziennie od godz. 9 do 15, a od 1 lipca codziennie w godz. 10-18.30. W soboty wstęp jest wolny.

Jakie ekspozycje czekają na zwiedzających?

W Muzeum Tradycji Regionalnych, przy ul. Staromłyńskiej 27, czynne są trzy wystawy stałe: „Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku”, „Gabinet Pomorski. W zwierciadle monet, banknotów i pieczęci” oraz „Stare srebra”. Z kolei w lapidarium na dziedzińcu można podziewać cenne rzeźby Bernharda Bleekera oraz Johanna Gottfrieda Schadowa.

 

Muzeum Historii Szczecina, przy ul. Księcia Mściwoja II 8 to wyczerpujące kompendium dziejów miasta od czasów najdawniejszych po współczesność, szczególnie atrakcyjne w wyjątkowym roku – 777. rocznicy nadania miastu praw miejskich. To wystawy stałe: „Najstarsze karty z dziejów Szczecina”, „Historia i kultura Szczecina w czasach szwedzkich i pruskich”, „Hans Stettiner i Jan Szczeciński. Życie codzienne w Szczecinie w XX wieku” oraz dwie kameralne ekspozycje „Gabinet biedermeieru” oraz „Eugen Dekkert – muzealne atelier”. Do końca sierpnia 2020 roku dostępna będzie także przedłużona wystawa czasowa „Józef Gabriel Jęczkowiak – zapomniany bohater listopada 1918 roku”.

W Muzeum Sztuki Współczesnej, w gmachu przy ul. Staromłyńskiej 1, czynna jest wystawa czasowa pt. „Living in the Present Future”, w tym słynny już wielkoformatowy neon grupy Superflex „We are all in the same boat. 

Ekspozycję gryfickiego skansenu, usytuowaną przy peronach, stanowi kilkanaście parowozów i wagonów motorowych oraz kilkadziesiąt wagonów pasażerskich, towarowych i specjalistycznych, a także urządzenia do obrządzania i naprawy wagonów, obrotnica, urządzenia sygnalizacyjne itp. Prezentowane jest prawie wszystko, co pozostało z taboru obsługującego kiedyś 594 km linii.

(MON)

Fot. Muzeum Narodowe

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie