sobota, 18 sierpnia 2018.
Strona główna > Kultura > Z gitarą i humorem [GALERIA]

Z gitarą i humorem [GALERIA]

Z gitarą i humorem [GALERIA]
Data publikacji: 2017-09-27 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-28 07:12
Wywietleń: 1960 293905

– Moda na marynistykę nie przemija – stwierdził kpt. ż.w. Józef Gawłowicz, prowadził uroczystość wodowania najnowszej książki kpt. ż.w. Włodzimierza Grycnera pt. „Morskie zawirowania”. Sympatyczna impreza odbyła się w niedzielę (24 września) w „Starej Rzeźni” na szczecińskiej Łasztowni.

– Książka ma dwa walory: historyczny, bo Włodek zawarł w niej wiele informacji o Państwowej Szkole Morskiej, oraz beletrystyczny – mówił słynny pisarz marynista kpt. ż.w. Eugeniusz Daszkowski, który do „Morskich zawirowań” napisał przedmowę.

Następnie kpt. Gawłowicz wygłosił laudację.

– To książka godna polecenia ze względu na wartką akcję i szczyptę humoru dodawaną co jakiś czas – zachwalał. – Jest w niej ogromna różnorodność.

Grażyna Celińska-Skrzypczak, matka chrzestna książki, skropiła ją za pomocą róży i wygłosiła stosowną formułę. Jak zaznaczył W. Grycner, pani Grażyna była jego muzą i współpracowała przy tworzeniu „Morskich zawirowań”.

– Książka jest duża, waży kilo dwadzieścia – żartował autor. – Jest niebieska, latają w niej mewy. Można się z niej nauczyć... chińskiego. Jedno z opowiadań jest bowiem w sześciu językach. Inną ciekawostką są opisy pirackich ataków.

Opowieściom kapitana Grycnera towarzyszyły salwy śmiechu rozbawionej publiczności. Dodatkową atrakcją spotkania był występ kpt. ż.w. Lecha Katkowskiego z nieodłączną gitarą. Zagrał i zaśpiewał kilka morskich piosenek, w tym „Mewę”, której tekst znalazł się w zwodowanej książce. Na koniec do autora ustawiła się kolejka chcących otrzymać dedykację.

„Morskie zawirowania” to już siódma książka kpt. Grycnera, a zarazem autobiograficzna. Składają się na nią m.in. wspomnienia z PSM w Szczecinie oraz opisy przygód przeżytych podczas rejsów do egzotycznych zakątków świata.

Tekst i fot. (ek)

Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA]

Komentarze

koval
Co jest najwazniejsze w zyciu czlowieka? Przyzwoitosc ,honor,miłosc do rodziny ,patriotyzm.Panie redaktorze niech Pan sprawdzi inwentarz archiwalny IPN i TW BARTEK. Jego dwa tomy wspomnien ktore sa w Archiwum IPN wyjasniaja jak łamało sie ludziom zycie ,kariery.W kontekscie tych ubeckich karier jest rozwiazanie zagadki dlaczego PZM ktory był najbogatszym w Polsce przedsiebiorstwem dzisiaj jest bankrutem. W gospodarce morskiej kumulacja ubekow,TW jest trzykrotnie powyzej sredniej krajowej. ubecy opanowali wszystkie władze aby kontrolować ludzi nawet koło emerytow i rencisow marynarzy PZM jest zawszone.
2017-09-28 06:24:45
pa
Fajnie, że ludzie tak robią sobie spotkania i piszą dla siebie. Szkoda, że nie jest to tak powszechne, aby przyszła ogromna liczba mieszkańców Szczecina i okolic.
2017-09-27 11:51:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strajk, którego nie można zapomnieć
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy