środa, 03 marca 2021r.

Z depresji można wyjść

Data publikacji: 2021-02-23 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-23 07:55
Z depresji można wyjść
 

We wtorek o g. 18 na profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie na portalu Facebook rozpocznie się spotkanie z Agnieszką Szablicką, autorką książki "Podróż. Notatki z psychoterapii". Na wtorek przypada Dzień Walki z Depresją. 

Autorka tak opowiada o swojej książce: "To opowieść o mojej drodze przez sześcioletnią psychoterapię – najpierw na oddziale leczenia nerwic i depresji w Szczecinie, potem w terapii indywidualnej. Napisałam tę książkę, aby dać nadzieję osobom, które leczą się na depresję i nerwicę, że dzięki własnej wytrwałej pracy nad sobą, można z tej choroby wyjść. Napisałam ją również dla osób, które mają kogoś z depresją w najbliższym otoczeniu, aby pokazać, jak wygląda świat osoby chorej i osoby zdrowiejącej. Od 6 lat leczę się na depresję i nerwicę. W 2014 roku po serii trudnych wydarzeń osobistych przeżyłam załamanie nerwowe i trafiłam na dzienny oddział leczenia nerwic i depresji. A tak naprawdę to myślę, że zachorowałam już 10 lat wcześniej. Na oddziale spędziłam 3 miesiące. Kolejne 6 lat spędziłam na terapii indywidualnej. To była podróż, która zmieniła mnie całkowicie. Depresja przewartościowała moje życie - najpierw zabrała wszystko, co miałam, a potem nauczyła żyć na moich zasadach. W leczeniu pomogli mi terapeuci, pomogły mi leki, pomogli mi przyjaciele, pomaga mi miłość mojego Męża. A najbardziej pomaga mi własna determinacja w walce o siebie ze sobą i odwaga codziennego robienia rzeczy, które mnie przerażają".

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Prognozy WHO wskazują na to, że do 2030 roku będzie schorzeniem występującym najczęściej. W Polsce zmaga się z nią nawet 1,5 miliona osób.©℗

(as)

Komentarze

guciu
2021-02-24 15:47:33
Jak Tu Nie Zwariować też jest książka bardzo dobra Psychiatra - Kraj Rad i ....

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ