wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Z Ameryką w tle

Z Ameryką w tle

Z Ameryką w tle
Data publikacji: 2016-11-21 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1241 174436

W środę (23 listopada) o g. 18 w salonie ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się spotkanie z Marią Towiańską-Michalską, która będzie promowała swoją książkę zatytułowaną „Z Ameryką w tle”. Spotkanie będzie kolejnym z cyklu Szczeciński Przegląd Literacki „Forma”.

Leszek Żuliński pisze o tej książce tak: „«Z Ameryką w tle» Marii Towiańskiej-Michalskiej ogarnia już lata powojenne, kiedy autorka z kresów wschodnich trafiła na kresy zachodnie – aż do Szczecina. Tak się złożyło, że część rodziny znalazła się w Stanach Zjednoczonych. Pani Maria podróżowała tam wielokrotnie. Te wszystkie przemiany cudownie nakładają się na siebie i ilustrują melanże ludzkiego żywota. Cymes w tym, że autorka, nie odbiegając od szczegółów, komentuje je z niezwykłą mądrością życiową, otacza refleksjami, które mają walor niemalże filozoficzny. Często także wręcz powieściowy. Tak, sztuka życia i dar narracji czynią tę książkę nie tylko «wspomnieniową» – znajdziecie w niej jakiś osobliwy fluid imponujący stoicką i pogodną mądrością”. Środowe spotkanie poprowadzi Damian Romaniak.

(as)

Komentarze

kkk
Wyczerpaliście temat, te...
2016-11-23 22:43:09
Nudy
To nie może być dobre. Spotkanie nie jest w Warszawie. Autorka nie jest z Wrocławia. Wydawnictwo nie jest z Krakowa. Ameryka nie jest z Poznania.
2016-11-23 08:15:15
Omega3
To trotyl.
2016-11-22 18:28:23
Mietek
W Szczecinie jest tylko jedna pisarka. Nie rozumieta ?!?
2016-11-22 17:51:39
doKtor
Jak skończycie, dajcie znać, zrobię sekcję, sprawdzę czy to trotyl, czy radio
2016-11-22 17:24:55
prawdziwa bułgarka
co to ? kabaret NOWAKI ?
2016-11-22 16:40:27
alfabeatka
Tesz byłam w księgarni.Format to nicość.Podłość papierowa i bezszeryfowość trzcionkowa to dopiero podłość i pretensja do nieba.
2016-11-22 15:44:49
Feminsta
Nie bedzie nas Tramp uczył jak siem literatki stawia . Polej Konradzie . A potem ty - Gustawsonie !
2016-11-22 15:16:28
Omega3
To głupota - wydawać książki w kole.
2016-11-22 15:05:16
alfabeta
Widziałem przed księgarnią kolejkę. Myślałem, że wyszedł nowy Harry Potter, a tu Ameryka w tle i jak zwykle w wyjątkowo nieporęcznym, pretensjonalnym formacie.
2016-11-22 13:40:59
Janusza
Za dobrze mają na tym Uniwersytetecie .Ciągle produkują snobistyczne książki . A ludzie chcom Hermany.
2016-11-21 16:38:44
ZSRR do USA
Oczywiście Biblioteka POGRANICZY !!!
2016-11-21 16:27:37
JaKto
..a Hillary będzie,i czy znajdzie swoje okulary.
2016-11-21 15:49:08
USA
Skoro o Ameryce, to zapowiada się bardzo interesujące spotkanie. Przepraszam, a jakie wybitne wydawnictwo ogólnopolskie wydało taką książkę?
2016-11-21 12:12:39