Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wystąpi chór przyszłych mam! Już można rezerwować miejsca

Data publikacji: 2021-10-20 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-22 13:55
Wystąpi chór przyszłych mam! Już można rezerwować miejsca
Fot. Rafał Remont  

"Muzyczny salonik organizowany z Willi Grawitza przeżywał trudne chwile. Z powodów covidowych nie można było robić koncertów. Już 24 października, po raz pierwszy od wielu miesięcy, odbędzie się wielkie muzykowanie. Jedną z atrakcji ma być występ chóru złożonego z ciężarnych kobiet" - informują organizatorzy niedzielnego wydarzenia. Początek o godz. 12. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, zarówno ze względu na niewielką salę koncertową, jak również ze względów bezpieczeństwa. Co zrobić, żeby obejrzeć koncert na żywo? Trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce, dzwoniąc pod numer telefonu: 91 423 26 55.

Salonik Muzyczny cieszył się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Dotąd na scenie podczas koncertów w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego prezentowali się m.in. Jose Torres kubański muzyk, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, Krzysztof Meisinger, jeden z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych w Polsce, czy znany wszystkim szczecinianom duet Jackpot.

- W okresie lockdownu koncerty odbywały się online, również cieszyły się popularnością, ale niewątpliwie nie da się nimi zastąpić grania na żywo, nie da się zastąpić przebywania na sali koncertowej, blisko muzyków, czy późniejszej możliwości porozmawiania z nimi po koncercie – mówi Anna Tarnowska, dyrektor PSM.

W niedzielę uwaga melomanów skupi się na wyjątkowym chórze o nazwie NOVE MESI, złożonym z ciężarnych kobiet.

- Większość z nich nigdy nie miała do czynienia z chóralnym śpiewem. To będzie debiut przyszłych mam – zdradza Anna Tarnowska, która poprowadzi zespół na koncercie.

Obok chóru, na scenie zaprezentuje się także Oksana Kolomiiets z mało znanym w Polsce instrumentem o nazwie bandura, Emilia Raiter, grająca na harfie barokowej, jak również nauczyciele i uczniowie PSM I stopnia im. T. Szeligowskiego. Koncert będzie wzbogacony komentarzami o emocjach w muzyce i w życiu codziennym - o tym opowiadać będzie Dorota Kościukiewicz-Markowska, terapeutka psychologii pozytywnej.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A Taty gdzie...
2021-10-22 13:34:14
Czyzby dostali juz "Kopniaka"... chyba ze na piwku ?/!
Studencki ginekolog
2021-10-21 16:56:17
A jak maluchy w tm czasie beda juz spac... to spiewajace mamy moga je przybudzic... i wtedy zaczna krzyczec lub plakac "bedac przestraszone" ?/!
Salonik, balonik
2021-10-20 18:41:45
Przypominam, że szkoła państwowa to nie jest koło gospodyń wiejskich i wypadałoby podać program i wykonawców tych potajemnych "atrakcji muzycznych" w "muzycznym saloniku" bo widać tylko pięcio-kobietowy chórek, a gdzie są autorzy tych impregnacji?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA