czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Wyśpiewała zwycięstwo. Wiktoria Pałasz idzie jak burza

Wyśpiewała zwycięstwo. Wiktoria Pałasz idzie jak burza

Wyśpiewała zwycięstwo. Wiktoria Pałasz idzie jak burza
Data publikacji: 2019-04-05 12:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-07 14:16
Wywietleń: 2375 384359

Wiktoria Pałasz z Choszczna zdobyła dwa pierwsze miejsca w V Międzynarodowym Festiwalu „Mam Talent” League na Litwie. Najlepsza okazała się w kategorii musical oraz w kategorii pop. W sobotę (6 kwietnia) będzie walczyła o Grand Prix festiwalu.

W międzynarodowym festiwalu uczestniczy aż czterysta osób z różnych krajów. Są to zwycięzcy programów telewizyjnych, a ich rozpiętość wiekowa wynosi od 17 do 30 lat. Jedną z najmłodszych osób jest właśnie Wiktoria, która ma akurat 17 lat. I to właśnie ona, spośród tej ogromnej grupy została nominowana przez międzynarodowych jurorów do wyjazdu na kolejny festiwal, tym razem na Ukrainie.

– Płakaliśmy ze szczęścia razem z mężem. Wiktoria też – mówi Sylwia Pałasz, mama młodej artystki. Rodzice wraz ze swoją córką dziękują wszystkim tym, którzy pomogli w wyjeździe do Wilna. Nie mieli na to środków, więc nauczyciele, a zwłaszcza wszystkie polonistki, wraz z dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie, czyli Grzegorzem Brzustowiczem, Mariuszem Kloczkowskim i Małgorzatą Jędras zainicjowali akcję zbierania pieniędzy dla Wiktorii.

Prywatna pomoc przyszła od pani starosty Wioletty Kaszak i jej zastępcy Pawła Szubera, burmistrza Roberta Adamczyka i jego zastępcy Łukasza Młynarczyka, Koła Łowieckiego „Ryś” z Choszczna, Ireneusza Kostki i wielu innych osób. Uczniowie z jej klasy II d LO zorganizowali kiermasz. Znacząco pomógł absolwent tej szkoły – Robert Marciniak, który zorganizował zbiórkę w Internecie. Spotkała się ona z ogromnym odzewem innych absolwentów, m.in. Michała Modlińskiego, Maksyma i Moniki Baczyńskich oraz wielu innych osób. Pieniążki chętnie wysupłali m.in. Karol Ogonowski, Robert i Anna Marciniakowie, Mariola Kołodko-Monatz, Seweryn Szymczak, Marek Kropidłowski, Anetta Bikowska, Jacek Bury, Mariusz Stefańczyk, Kamila Ruszczak, Joanna Piotrowska, Szymon Radziszewicz, Barbara Naskręt, Aneta Wachowska, Karolina Maciąg, Kinga Okońska, Piotr Sobczak, Milena Kubis, Katarzyna Jagodzka, Paulina Hawrylewicz, Stowarzyszenie „Niagara”, Oak Resort Poland, Choszczno Plus – Operacja Kultura.

Część ofiarodawców chciała pozostać anonimowa. Udało się zebrać trochę więcej pieniędzy niż przewidywano, więc cześć tej kwoty została przeznaczona na październikowy wyjazd na kolejny festiwal w Kolonii. W związku z tym, że Wiktoria w maju wyjeżdża na Ukrainę, pieniędzy nie wystarczy.

– Jeszcze dzisiaj uruchomimy stronę internetową dla Wiktorii, gdzie każdy może zostać jej osobistym patronem. Nawet symboliczna złotówka pomoże jej w realizacji marzeń – mówi Robert Marciniak.

– Dziękuję wszystkim tym, którzy mi pomogli. Mojej szkole i ludziom, którzy wierzą we mnie – mówi wzruszona Wiktoria.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że choszcznianka uczestniczy w festiwalu jako jedna z trójki Polaków. To nie wszystkie jej sukcesy, bo niedawno zwyciężyła w Festiwalu Polonijnym w Monachium. Cała szkoła i nie tylko cieszy się z sukcesów utalentowanej dziewczyny. Trzymamy za nią kciuki. ©℗

Tekst i fot. Elżbieta Lipińska

Fot. archiwum rodzinne

Na zdjęciu: Wiktoria po ogłoszeniu zwycięstwa

Wyśpiewała zwycięstwo. Wiktoria Pałasz idzie jak burza Wyśpiewała zwycięstwo. Wiktoria Pałasz idzie jak burza

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie