sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Wypożycz bezpłatnie e-booka

Wypożycz bezpłatnie e-booka

Wypożycz bezpłatnie e-booka
Data publikacji: 2016-11-18 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1184 173110

Szczecin, jako jedno z 16 polskich miast, uruchomił bezpłatne wypożyczalnie e-booków i audiobooków. W ramach akcji "Czytaj PL" do czytelników trafi za darmo 12 pozycji.

Rolę wypożyczalni spełniają citylighty na przystankach komunikacji miejskiej oraz plakaty. Na każdym z nośników znajduje się kod umożliwiający bezpłatne wypożyczenie książek.

- Akcja swoją skalą przebija pilotażowy projekt z zeszłego roku. Dzięki darmowym wypożyczalniom e-booków i audiobooków umieszczonych na 600 nośnikach w kilkunastu miastach oraz szerokiemu wejściu w świat wirtualny "Czytaj PL" dotrze do 4 milionów Polaków - mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego organizującego kampanię. - Ubiegłoroczny pilotaż w 6 miastach pokazał, że znaleźliśmy sposób na przekonanie do czytania. To niebanalna forma, duża skala i tytuły zarazem dobre, jak i popularne.

Na kolekcję "Czytaj PL" składają m.in. „Inne pieśni” Jacka Dukaja, „Lśnienie” Stephena Kinga czy „Trawers” napisany przez Remigiusza Mroza.

– Osiem tytułów będzie dostępnych w dwóch wersjach, jako e-book oraz audiobook. Są wśród nich dwie superprodukcje, zrealizowane z rozmachem i nagrane z udziałem czołowych polskich aktorów. Po raz pierwszy w akcji udostępniamy również komiks – mówi Paweł Polański z platformy Woblink.com, współorganizatora akcji.

Aby skorzystać z darmowych książek należy ze sklepu App Store lub Google Play pobrać aplikację Woblink i przejść do zakładki "Czytaj PL". Następnie można już skanować kody QR dające darmowy dostęp do konkretnych książek. "Czytaj PL trwa" do 30 listopada. Lokalizator darmowych wypożyczalni w Szczecinie można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl

(as)

Komentarze

czytelniczka
A w bibliotece miejskiej od sierpnia kilkanaście tysięcy e-booków jest do wypożyczenia. Do odwołania :)
2016-11-20 08:48:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy