Wtorek 25 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wypożycz bezpłatnie e-booka

Data publikacji: 2016-11-18 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:44
Wypożycz bezpłatnie e-booka
 

Szczecin, jako jedno z 16 polskich miast, uruchomił bezpłatne wypożyczalnie e-booków i audiobooków. W ramach akcji "Czytaj PL" do czytelników trafi za darmo 12 pozycji.

Rolę wypożyczalni spełniają citylighty na przystankach komunikacji miejskiej oraz plakaty. Na każdym z nośników znajduje się kod umożliwiający bezpłatne wypożyczenie książek.

- Akcja swoją skalą przebija pilotażowy projekt z zeszłego roku. Dzięki darmowym wypożyczalniom e-booków i audiobooków umieszczonych na 600 nośnikach w kilkunastu miastach oraz szerokiemu wejściu w świat wirtualny "Czytaj PL" dotrze do 4 milionów Polaków - mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego organizującego kampanię. - Ubiegłoroczny pilotaż w 6 miastach pokazał, że znaleźliśmy sposób na przekonanie do czytania. To niebanalna forma, duża skala i tytuły zarazem dobre, jak i popularne.

Na kolekcję "Czytaj PL" składają m.in. „Inne pieśni” Jacka Dukaja, „Lśnienie” Stephena Kinga czy „Trawers” napisany przez Remigiusza Mroza.

– Osiem tytułów będzie dostępnych w dwóch wersjach, jako e-book oraz audiobook. Są wśród nich dwie superprodukcje, zrealizowane z rozmachem i nagrane z udziałem czołowych polskich aktorów. Po raz pierwszy w akcji udostępniamy również komiks – mówi Paweł Polański z platformy Woblink.com, współorganizatora akcji.

Aby skorzystać z darmowych książek należy ze sklepu App Store lub Google Play pobrać aplikację Woblink i przejść do zakładki "Czytaj PL". Następnie można już skanować kody QR dające darmowy dostęp do konkretnych książek. "Czytaj PL trwa" do 30 listopada. Lokalizator darmowych wypożyczalni w Szczecinie można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytelniczka
2016-11-20 08:48:17
A w bibliotece miejskiej od sierpnia kilkanaście tysięcy e-booków jest do wypożyczenia. Do odwołania :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA