sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Wygrali finał ogólnopolski, będą reprezentować Polskę w USA

Wygrali finał ogólnopolski, będą reprezentować Polskę w USA

Wygrali finał ogólnopolski, będą reprezentować Polskę w USA
Data publikacji: 2019-04-05 22:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-07 20:49
Wywietleń: 709 384455

Szczecińscy uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w 28. Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu oraz awans do reprezentowania Polski podczas majowych 40. Finałów Światowych Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Mowa tu o drużynie ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Uczniowie klas szóstych: Ania Witkowska, Ala Starczewska, Weronika Wasylko, Zuzia Makała, Piotr Perzyński, Igor Bazylewicz i Robert Żelazowski, pod opieką trenerów: Małgorzaty Firsiof oraz Krzysztofa Grali, pokonali w Gdyni dziewięć finałowych drużyn z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach regionalnych. W swojej grupie wiekowej i kategorii młodzi szczecinianie rywalizowali z drużynami z klas siódmych i ósmych. W ramach konkursu musieli stworzyć autorskie przedstawienie, łącząc talenty organizacyjne i techniczne ze zdolnościami aktorskimi. Pracowali nad nim przez kilka miesięcy, samodzielnie przygotowując niezwykłe ruchome konstrukcje, kostiumy i dekoracje. Podczas konkursu każdy z zespołów musiał zmierzyć się także z „problemem spontanicznym", na rozwiązanie którego drużyna miała zaledwie kilka minut. Oprócz pucharu za zdobycie pierwszego miejsca, szczecińscy Odyseusze przywieźli z Gdyni ważną Nagrodę Omera za postawę fair play.

Odyseja Umysłu to stworzony w USA międzynarodowy konkurs kreatywnego rozwiązywania problemów, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży z całego świata. Polskie drużyny wielokrotnie już sięgały w USA po złote i srebrne medale, jednak w tym roku po raz pierwszy na finały światowe ma szansę pojechać drużyna ze Szczecina. Uczniowie poszukują sponsorów, którzy pomogliby w sfinansowaniu kosztów wyjazdu i udziału w tym największym międzynarodowym festiwalu kreatywności, twórczości i współpracy dzieci oraz młodzieży z całego świata.

(MON)

Na zdjęciu: Szczecińscy uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w 28. Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu oraz awans do reprezentowania Polski podczas majowych 40. Finałów Światowych Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Gratulujemy!

Fot. Archiwum

Komentarze

Ewa
Super! Wielkie gratulacje!
2019-04-07 20:37:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie