Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Wydarzenia plenerowe wracają na zamek. Na początek - Ścibakówna przeczyta Leśmiana

Data publikacji: 2021-05-18 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-18 09:54
Wydarzenia plenerowe wracają na zamek. Na początek - Ścibakówna przeczyta Leśmiana
 

Wiersze Bolesława Leśmiana, jednego z najwybitniejszych poetów XX wiek, będzie czytać - w czwartek w Szczecińskim Salonie Poezji, o godz. 17.30 - Beata Ścibakówna, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. To będzie pierwsze w tym roku wydarzenie plenerowe na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Spotkanie poprowadzi Michał J. Kawecki, a o oprawę muzyczną zadba Oleg Wolański (akordeon).

Bolesław Leśmian znany jest głównie jako autor niezwykłych erotyków, co przyniosło mu miano twórcy współczesnego języka miłosnego polskiej literatury. Na potrzeby swoich wierszy stworzył wiele neologizmów, które dziś określa się mianem leśmianizmów. Najważniejszym bohaterem swojej poezji uczynił naturę, którą postrzegał jako żywioł metafizyczny. W swojej twórczość mieścił niezwykłe poetyckie światy pełne ponadnaturalnych zjawisk i istot.

Beata Ścibakówna – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 1992–1997 aktorka Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Współpracowała z teatrami warszawskimi: Komedia, Bajka, Polonia, Syrena, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Od roku 1997 aktorka stołecznego Teatru Narodowego.

Bilety na spotkanie kosztują 10 złotych, można je nabyć na: http://bilety.zamek.szczecin.pl/ oraz w kasie w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), czynnej od wtorku do niedzieli w godz. 10 - 18.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ