piątek, 22 stycznia 2021r.

Wspaniały gest. Pieniądze na płytę pianista odda na leczenie Natalii

Data publikacji: 2020-05-10 19:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-10 19:05
Wspaniały gest. Pieniądze na płytę pianista odda na leczenie Natalii
 

Kolejny koncert online, z cyklu „Muzyka pod księżycem", odbędzie się w niedzielę o godz. 23 na kanale facebookowym szczecińskiego pianisty i kierownika muzycznego w Teatrze Polskim - Krzysztofa Baranowskiego. Usłyszymy zatem wykonywane na fortepianie, istniejące tylko w chwili tworzenia improwizowane miniatury. To niesamowita przestrzeń muzyczna, dająca możliwość odpoczynku i refleksji. W tym tygodniu koncert będzie wyjątkowy, bowiem słuchacze będą mogli wesprzeć leczenie szczecinianki wałczącej z glejakiem mózgu.

Jak mówi artysta, te "mikro dzieła, pomimo - z racji swej natury - ulotności oraz nieprzewidywalności powinny połączyć się w jedną kilkunastominutową strukturę, a tym samym stworzyć przestrzeń dla kolejnych, nieznanych współbrzmień, dźwięków i harmonii". Cykliczne, niedzielne koncerty cieszą się taką popularnością w sieci, że Krzysztof Baranowski planował wydać płytę ze swoją muzyką. Zmienił jednak zdanie i na razie premiera albumu się nie odbędzie. Dlaczego?

- Postanowiłem pomóc Natalii Nicowskiej. Ta 26 - latka ze Szczecina walczy z nieoperacyjnym glejakiem mózgu. Oddam pieniądze dotychczas zebrane na płytę na jej leczenie - powiedział nam artysta. - Zagram niedzielny koncert z linkiem z prośbą o wpłacanie pieniędzy na jej konto: https://zrzutka.pl/glejak.

Tu warto dodać, że jedyną szansą dla szczecinianki jest nierefundowany lek ONC 201 dostępny tylko w Niemczech. Koszt miesięcznego leczenia to około 10 tysięcy złotych. ONC201 trzeba przyjmować do końca życia.

(MON)

Fot. Archiwum Krzysztofa Baranowskiego

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ