Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Wokół książki o laureatce naszego plebiscytu. Legendzie sceny operetkowej Szczecina

Data publikacji: 2021-10-12 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-13 08:32
Wokół książki o laureatce naszego plebiscytu. Legendzie sceny operetkowej Szczecina
Irena Brodzińska jest bohaterką książki pt. „Irena Brodzińska. Gen Legendy". Fot. Ryszard PAKIESER  

Spotkanie z Iwoną Gacparską, autorką książki opowiadającej o pierwszej laureatce w plebiscycie teatralnym naszej gazety pn. Bursztynowy Pierścień - Irenie Brodzińskiej, legendzie sceny operetkowej Szczecina, odbędzie się we wtorek (12 października) o godz. 18 w Książnicy Pomorskiej w tutejszej Sali im. Zbigniewa Herberta. Tytuł tej książki to: "Irena Brodzińska. Gen legendy". W wydarzeniu wezmą udział również: Irena Brodzińska i Natalia Brodzińska.

"Książka Iwony Gacparskiej „Irena Brodzińska. Gen Legendy" poświęcona jest ikonie polskiej sceny muzycznej Irenie Brodzińskiej, która swoją miłość do tańca, muzyki i teatru przekazała kolejnym pokoleniom – córce, synom i wnuczce. Tytułowa bohaterka oraz Grażyna Brodzińska, Natalia Brodzińska, Ryszard Brodziński i Igor Tijewski opowiadają o fascynacji sztuką, kolejnych etapach swojej pracy zawodowej i najistotniejszych elementach życia. Zawartość książki dopełniają fotografie z archiwum prywatnego bohaterów" - informują organizatorzy spotkania.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania online na stronie: https://app.evenea.pl/event/PromocjaBrodzinska oraz w informatorium (pierwsze piętro) w godzinach otwarcia biblioteki.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Melomanka
2021-10-13 07:26:51
Szkoda, że obecnie w Szczecinie gra się tak mało operetek. Dobra operetka wymaga nie tylko kunsztu wokalnego, ale i aktorskiego. Niestety znacznie łatwiej (dla realizatorów) stworzyć premierę jakiegoś współczesnego dziełka operowego. Niestety trudnego w odbiorze dla widza, przez co trudno kupić bilet na nieliczne operetki, za to pustawe widownie mają wszystkie mierne współczesne opery. Niech dyrekcja opery się w końcu otrząśnie!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ