Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wojtuś wchodzi w dorosłość. Film kręcony w Szczecinie i Świnoujściu [GALERIA]

Data publikacji: 26 maja 2023 r. 21:05
Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2023 r. 23:05
Wojtuś wchodzi w dorosłość. Film kręcony w Szczecinie i Świnoujściu
Po prawej Arkadiusz Zacharko, II reżyser.  

Dobiegają końca zdjęcia realizowanego w Szczecinie i Świnoujściu filmu pt.  „Wojtuś”. Jego reżyserem jest Dominik Czech, twórca mieszkający w Szczecinie. W roli głównej wystąpi Damian Krajczyk, który wcielił się w rolę Wojtusia.

Niech nikogo nie zwiedzie to dziecięce zdrobnienie. Wojtuś ma na plecach tatuaż-napis "Krew i Honor" odwołujący się do symboliki neonazistowskiej. Ponadto niedawno wyszedł z więzienia po odbyciu 5-letniego wyroku za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

- Sporo młodych ludzi ma, tak jak grany przeze mnie bohater, niekonwencjonalne wzorce. Wojtuś wyszedł właśnie z więzienia i zderza się z dorosłością, ze światem, w którym spotyka różnych ludzi i różne sytuacje - mówi Damian Krajczyk, odtwórca głównej roli.

Film kręcono w miejscach i plenerach typowo szczecińskich. Jest więc budynek INKU znajdujący się przy al. Wojska Polskiego oraz rejon ulicy 1 Maja gdzie mieszka filmowy Wojtuś. My zastaliśmy ekipę filmową w Starej Rzeźni, gdzie w kuchni tamtejszej restauracji również kręcono zdjęcia do filmu.  

– Film nie mówi o nikim konkretnym, ale odnajdziemy w nim odniesienia do naszych realiów, do zachowań i środowisk młodych ludzi – powiedział reżyser Dominik Czech. – W filmie poruszamy również niezwykle ważny temat resocjalizacji osób skazanych w okresie wczesnej dorosłości, dajemy widzowi możliwość przemyślenia i przeanalizowania swojego punktu widzenia. Widzimy też przemiany, jakie zachodzą u samego Wojtusia.     

Zakończenie zdjęć planowane jest na poniedziałek 29 maja. Montaż powinien mieć finał do końca tego roku. Film będzie można oglądać na festiwalach, będzie też dystrybuowany w sieciach streamingowych.©℗

Krzysztof ŻURAWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA