poniedziałek, 25 marca 2019.
Strona główna > Kultura > Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra

Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra [GALERIA, FILM]

Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra
Data publikacji: 2018-05-27 00:20
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Wywietleń: 1772 329899

Niezwykły koncert odbył się w sobotę  w kościele św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Z muzykami Baltic Neopolis Orchestra wystąpił wirtuoz skrzypiec Roman Kim.

Podczas koncertu zagrane zostały: Antona Arensky’ego „Wariacje na temat Czajkowskiego”, Johanna S. Bacha słynny Koncert d-moll KWV 1052 (w transkrypcji na skrzypce), Wojciecha Kilara wielka „Orawa”, Nicolo Paganiniego przepiękne „Cantabile” i „Brindisi Varition” – wariacje Romana Kima na temat „Traviaty” Verdiego.

Roman Kim swoją niezwykłą grą urzekł publiczność zgromadzoną w kościele. Muzyk urodził się w Kazachstanie, w rodzinie koreańsko-tatarsko-białoruskiej. Genialnie uzdolniony, fascynował od najmłodszych lat. Gry na skrzypcach uczyli go najwybitniejsi, m.in. Galina Turchaninowa, Maxim Vengerow, Gidon Kremer. Gdy miał 16 lat, został przyjęty do Wyższej Szkoły Muzycznej w Kolonii. Koncertuje, komponuje, zaskakuje i fascynuje. W Kolonii studiuje kompozycję.

Koncert został zorganizowany z okazji 10-lecia Baltic Neopolis Orchestra. Orkiestrę poprowadził sam prof. Tomasz Tomaszewski, koncertmistrz Deutsche Oper.

(b.t., k)

Fot. i film Grzegorz SIWA

Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra Wirtuoz skrzypiec i Baltic Neopolis Orchestra

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy