Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Weekend w kinach. Przedpremierowe pokazy, przegląd i premiery

Data publikacji: 2022-04-01 09:58
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-01 09:58
Weekend w kinach. Przedpremierowe pokazy, przegląd i premiery
Kadr z filmu "Wszystko wszędzie naraz".  

Klucz do multiwersum 

Przedpremierowe pokazy filmu "Wszystko wszędzie naraz" odbędą się w szczecińskim kinie Pionier 1907, od piątku (1 kwietnia) do niedzieli o godzinie 20. To szalone połączenie kina akcji, komedii i science-fiction o niewiarygodnej bohaterce, od wizjonerskich twórców filmowych - Daniela Kwana i Daniela Scheinerta.

Oto Evelyn Wang (w tej roli - Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.

W roli głównej wystąpiła znakomita Michelle Yeoh - gwiazda kina azjatyckiego i Hollywood, znana z takich filmów jak "Wyznania gejszy", "Przyczajony tygrys, ukryty smok" oraz "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Ponadto w obsadzie znaleźli się: James Hong ("Łowca androidów", "Chinatown"), Jonathan Ke Quan ("Indiana Jones i Świątynia Zagłady", "Goonies") oraz Jamie Lee Curtis ("Na noże", "Prawdziwe kłamstwa", "Halloween"). Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował amerykański zespół eksperymentalny Son Lux.

Odrestaurowane dzieła

Przegląd filmów Wong Kar Waia rozpocznie się w piątek (1 kwietnia) w szczecińskim kinie Zamek. Impreza potrwa do 6 kwietnia. Wszystkie filmy, które będą pokazywane, zostały odrestaurowane cyfrowo i w 4K. 

Na piątek zaplanowany jest film pt. "Chungking Express" z 1994 roku (seans o godzinie 19.30). Oto policjant z plakietką o numerze 223 nie może się pogodzić z tym, że został porzucony, kiedy los stawia na jego drodze tajemniczą kobietę w prochowcu i blond peruce. Ona szuka Hindusów, którzy zniknęli z niezwykle cennym i niezbyt legalnym pakunkiem. Tymczasem w nocnym barze z jedzeniem na wynos bystre oczy milczącej Faye śledzą mundurowego 663, z którego uczuciami brutalnie obeszła się pewna stewardessa. 

W sobotę o godzinie 19.30 zostanie pokazany film pt. "Upadłe anioły" z 1995 roku. Oto płatny zabójca Wong Chi-ming dostaje instrukcje co do miejsca następnej akcji od sprawdzonej partnerki. Choć nigdy się nie spotkali, działają w idealnej synchronii. Dla kobiety bycie cieniem nonszalanckiego gangstera staje się jednak impulsem do coraz dalej posuniętych fantazji. Ich historia przeplata się z poszarpaną trajektorią losów niemego Ho Chi-mo, który włamuje się nocami do małych sklepików, by sprzedawać z nich towar. 

W niedzielę, również o godzinie 19.30, będzie można obejrzeć opowieść pt. "Spragnieni miłości' z 2000 roku.

Oto Chow Mo-wan i Su Li-zhen mieszkają w sąsiadujących ze sobą wynajętych mieszkaniach. Idealnie uczesany dziennikarz i elegancka sekretarka w perfekcyjnie skrojonych sukienkach wymieniają na schodach zdawkowe uprzejmości. Do czasu aż odkryją, że ich małżonków połączył romans. Milczące porozumienie stanie się podłożem relacji, która w tym miejscu i w tym czasie nie powinna była się wydarzyć. 

Nocne życie Fabiana  

"Fabian albo świat schodzi na psy" to najnowszy film reżysera Dominika Grafa, ekranizacja jednej z powieściami Republiki Weimarskiej : "Fabian: Historia pewnego moralisty" Ericha Kästnera. Opowieść będzie można obejrzeć od piątku (1 kwietnia) w szczecińskim kinie Pionier 1907.

Oto Berlin, rok 1931. Zmierzch Republiki Weimarskiej. Miejskie życie toczy się tu szybko i intensywnie, choć wciąż pobrzmiewają duchy niezabliźnionych ran z przeszłości oraz niepewność związana z tym, co nadejdzie. Tytułowy bohater jest filologiem, który pracuje jako specjalista od reklamy w berlińskiej firmie tytoniowej. Do spółki ze swoim najlepszym przyjacielem  prowadzi nocne życie, odwiedzając coraz to dziwniejsze lokale. Miejsca, gdzie polityczne dyskusje mieszają się z rozmowami o sztuce, a poważne tematy często ustępują taniej rozrywce.

Przygoda w dżungli

Sandra Bullock, Brad Pitt, Channing Tatum, Daniel Radcliffe - oto obsada filmu pt. "Zaginione miasto", które premierowo będzie można obejrzeć od piątku (1 kwietnia) w szczecińskich multipleksach: Heliosie i Multikinie. Reżyserami opowieści jest rodzeństwo - Adam oraz Aaron Nee. Za scenariusz odpowiedzialna jest ceniona scenarzystka komedii romantycznych Dana Fox („Jak to robią single”).

Oto błyskotliwa, ale samotna pisarka Loretta Sage (Sandra Bullock) pisze popularne powieści romantyczno-przygodowe, na okładkach których występuje model, Alan (Channing Tatum). Alan tak się wczuł w rolę, że naprawdę myśli, że jest „Dashem” z powieści. Podczas trasy promującej swoją nową książkę Loretta zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera (Daniel Radcliffe), który ma nadzieję, że uda jej się doprowadzić go do skarbu starożytnego, zaginionego miasta z ostatniej powieści Loretty. Chcąc udowodnić, że Allan może być bohaterem w prawdziwym życiu, model wyrusza na ratunek. Wciągnięta w nieprawdopodobną przygodę w dżungli para będzie musiała współpracować, aby przetrwać.

O szukaniu swojego prawdziwego głosu

Akcja dzieła japońskiego mistrza - "Belle" (dla widzów od 10. roku życia), rozgrywa się w większości w zapierającej dech w piersiach wirtualnej rzeczywistości. Film otrzymał czternastominutową owację po swojej światowej premierze na festiwalu w Cannes. Oklaski okazały się siódmym wynikiem w historii tego wielkiego wydarzenia. Opowieść od piątku (1 kwietnia) będzie można obejrzeć w szczecińskich kinach: Heliosie i Multikinie, a także w sobotę (2 kwietnia) w Zamku (tu potem jeszcze - 29 i 30 kwietnia).

W "Belle", najnowszym anime nominowanego do Oscara za "Mirai", Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o „Pięknej i Bestii” spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.

"Belle" to historia wrażliwej Suzu, która wraz ze swoim ojcem mieszka w japońskim mieście Kōchi. Dziewczyna w młodym wieku straciła mamę i porzuciła przez to ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień. Miejscem, w którym jej smutki znajdują ujście okazuje się być wirtualna rzeczywistość U. Tam, pośród 5 miliardów użytkowników Suzu odkrywa, że może być tam kim tylko zapragnie, a jej skrzętnie ukrywane słabości staną się w U jej największą siłą. To dopiero w wirtualnym świecie, pod pseudonimem Belle, dziewczyna zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za fenomen i największą muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej i intrygującej istoty. To od tego momentu zacznie się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się odrzucić swoje awatary i ujawnić prawdziwe „ja”?

O dorastaniu w Irlandii Północnej

"Belfast” to opowieść o dorastaniu w ogarniętej konfliktami Irlandii Północnej. W filmie, inspirowanym dzieciństwem uznanego aktora i reżysera Kennetha Branagha, wystąpili m.in.: Judi Dench, Jamie Dornan oraz znana z serialu „Outlander” – Caitriona Balfe. Produkcję tę będzie można od piątku (1 kwietnia) obejrzeć w kinie Zamek.

Akcja filmu osadzona jest w Belfaście, w Irlandii Północnej w 1969 roku, kiedy konflikt między grupami dążącymi do jedności całej Irlandii a zwolennikami pozostania Irlandii Północnej w granicach Wielkiej Brytanii przybierał coraz bardziej na sile. Głównym bohaterem jest dziewięcioletni Buddy (debiutujący Jude Hill), którego protestancka rodzina (rodzice, dziadkowie i brat) od zawsze żyła obok katolickich sąsiadów. Placem zabaw Buddy’ego są podwórka i alejki robotniczej dzielnicy – te same ulice, na których urodzili się i wychowali jego kłótliwi, nieprawdopodobnie czarujący rodzice, starszy brat Will oraz troskliwi dziadkowie. Po kolejnych zamieszkach ojciec coraz bardziej naciska na opuszczenie Belfastu i bezpieczne życie gdzieś w Sydney czy Vancouver. Mama nienawidzi pomysłu opuszczenia domu dla jakiegoś odległego miejsca, gdzie nikt nie zna ich imion, a Buddy chce przede wszystkim jeść czekoladę, chodzić do kina, marzyć o lądowaniu na Księżycu i wzdychać do szkolnej sympatii.

(MON)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA