sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Walentynki z fotografią: Tadeusz Rolke w Filharmonii

Walentynki z fotografią: Tadeusz Rolke w Filharmonii

Walentynki z fotografią: Tadeusz Rolke w Filharmonii
Data publikacji: 2018-02-14 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 10:35
Wywietleń: 1039 314057

W galerii Poziom 4. Filharmonii Szczecińskiej odbędzie się w środę 14 lutego wernisaż wystawy wybitnego fotografa Tadeusza Rolke "Miejsca. Rekonstrukcja IV". Poprzedzi go spotkanie z artystą o godz. 17 w holu tej instytucji.

Wernisaż "Miejsca. Rekonstrukcja IV" odbędzie się w walentynki o godz. 19 w galerii Poziom 4. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie Filharmonii. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Wernisaż zostanie poprzedzony spotkaniem z artystą o godz. 17 w holu (wstęp wolny).

* * *

Tadeusz Rolke ur. 1929 w Warszawie. Jeden z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W latach 60. XX w. pracował w tygodniku „Stolica” oraz miesięczniku „Polska”. W latach 1970-1980 mieszkał w Niemczech i fotografował dla takich czasopism, jak „Stern”, „Spiegel”, „Die Zeit”. W swojej pracy bez trudu zmieniał fotograficzne konwencje, równe sukcesy odnosił jako fotoreporter prasowy, fotograf mody oraz twórca fotografii kreacyjnej. Przez wiele lat uchodził za czołowego polskiego przedstawiciela fotografii humanistycznej. W swoim archiwum zgromadził niemal 50 tys. negatywów. W 2013 r. ukazał się film dokumentalny o artyście pt. „Dziennik z podróży” w reżyserii Piotra Stasika. Tadeusz Rolke pracuje zarówno analogiem, jak i cyfrowym aparatem.

(g)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”