poniedziałek, 20 sierpnia 2018.
Strona główna > Kultura > Wajda w Książnicy

Wajda w Książnicy

Wajda w Książnicy
Data publikacji: 2016-10-10 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 794 158443

W niedzielę wieczorem (9 października) zmarł Andrzej Wajda. Wybitny polski reżyser, laureat Oscara, twórca takich filmowych arcydzieł jak „Ziemia obiecana", „Człowiek z marmuru", „Brzezina", „Wesele" czy „Kanał", jako student krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w 1948 roku wykonał cykl linorytów przedstawiających Szczecin. Po latach przekazał je do zbiorów Książnicy Pomorskiej.

Prace prezentowane są w sali im. Zbigniewa Herberta.

(kas)

Fot. Książnica Pomorska

Wajda w Książnicy

Komentarze

B-kros,
Do Akrosa... nie mysl ze tylko Ty jestes najmadrzejszy/a i "PO-zjadales/as" wszystkie rozumy ! Rowniez, tak Artystow jak i Rezyserow... ocenia sie po wszystkim co mowili i zrobili, nawet i w ostatnich latach zycia, a nie tylko za Komuny wg. ktorej byli uprzywilejowani, jak do niej nalezeli itd...itp...! Inaczej nie ujrzeli by PO roku 1945-ym... nawet swiatla dziennego !!
2016-10-10 21:46:44
Akros
Czytając poniższe komentarze nie chce się tego komentować. Nie rozumiem ludzi, którzy zabierają głos nie mając pojęcia o twórczości i wielkim artyzmie filmów A.Wajdy. Film to sztuka, a to oceniają ci którzy choć troszkę sie na tym znają. To jest chore i prostackie oceniać wielkiego artystę wg tego jakie miał poglądy. A był patriotą i przecież POLAKIEM! Wstydzę się za te poprzednie wpisy! Kim wy jesteście??? Obecna sytuacja polityczna robi wam wodę z mózgu. Myślcie troszkę - to nie boli!
2016-10-10 20:39:02
w-PiS-anka,
Odp. do PO-nizszego komentarza zs...! Paskudne zmiany to mielismy przez ostatnie 68 lat tj. w latach 1945-2015 !!
2016-10-10 13:11:18
Sucha husteczka,
A ja nie beda plakala, szczegolnie PO wystapieniach w/w Pana... w ostatnich latach !!
2016-10-10 13:06:13
zs
WA: A co miał milczec i popierać paskudną zmianę która takze popiera wielu "aktorów" i "artystów"
2016-10-10 12:00:21
wa
Szkoda chłopa, bo kiedyś naprawdę robił dobre filmy, ale jego ostatnie działania i aktywne wejście do świata polityki całkowicie przekreślały jego dotychczasowe dokonania i stawiały go na równi z pieniaczami z chuligańskich wieców.
2016-10-10 11:04:26