sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni

W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni [FILM]

W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni
Data publikacji: 2019-01-29 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-30 13:25
Wywietleń: 1644 373499

W szczecińskim Teatrze Współczesnym trwają ostatnie przygotowania do sobotniej premiery spektaklu muzycznego o Beacie Kozidrak, wokalistce grupy Bajm. Tytuł przedstawienia to: „Być jak Beata”. Na widowni pojawi się sama bohaterka, która specjalnie przyjedzie na premierowy pokaz i - jak mówią twórcy - była ogromnie wzruszona po przeczytaniu scenariusza spektaklu.

W przedstawieniu zostaną wykorzystane znane przeboje Beaty Kozidrak i Bajmu, m.in. „Piechotą do lata”, „Małpa i ja” czy „U stóp szklanych gór”, w nowym, oryginalnie brzmiącym muzycznie wydaniu. Na scenie zobaczymy Magdalenę Wrani-Stachowską, Marię Dąbrowską, Arkadiusza Buszkę i Macieja Litkowskiego. Aktorom będzie towarzyszył zespół grający na żywo.

- W wyborze piosenek kierowaliśmy się tym, by nie postawić wyłącznie na hity, ale wyciągnąć też piosenki starsze, może mniej znane. Jak choćby z płyty „Martwa woda" - mówił, na wtorkowej konferencji prasowej, jeden z autorów scenariusza, Żelisław Żelisławski. - Beata Kozidrak jest ewenementem na polskiej scenie, bo wszystkie teksty piosenek są jej autorstwa.

Według reżyserki Magdy Miklasz, nowy spektakl Współczesnego będzie opowieścią nie tylko o samej B. Kozidrak:

- To nie tylko obraz człowieka, który ostatnie czterdzieści lat spędził na scenie, ale też spektakl o Polsce i o nas. Chcemy zderzyć wrażliwość Beaty z jej widzami i pokazać również opowieść o ludziach - mówiła dziennikarzom reżyserka. - Beata Kozidrak i Bajm są na scenie tak długo, że mieli ogromny wpływ na formowanie się polskiej muzyki rozrywkowej. Teraz nie wyobrażamy sobie sceny muzycznej w Polsce bez Bajmu i Beaty. Każdy zna ich piosenki. - W spektaklu przemycimy różne smaczki i informacje o samej Beacie, które będą zapewne bardzo czytelne dla fanów śledzących każdy krok artystki, w tym odniesienia do wywiadów czy teledysków - dodała reżyserka. - Beata Kozidrak będzie na premierze, jest bardzo ciekawa naszego spektaklu. Z wielkim entuzjazmem potwierdziła swój udział, zwłaszcza że, jak mi powiedziała, wzruszyła się czytając scenariusz.

Wielu widzów zapewne jest ciekawych strojów, jakie zobaczą w spektaklu. Wszak B. Kozidrak słynie ze swoich scenicznych ubiorów.

- Dla mnie Beata jest ikoną stylu, chylę czoła za konsekwencję - mówiła autorka kostiumów Hanka Podraza, na konferencji prasowej. - Mało jest w Polsce gwiazd, które są tak charakterystyczne. Co ciekawe, kiedy na Facebooku zapytałam, z kim kojarzy im się Beata Kozidrak, wskazywano na takie osoby, jak choćby Dolly Parton. Dla mnie Beata to dżins, kozaki i włosy. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Oto twórcy spektaklu o Beacie Kozidrak - (od prawej): autorka kostiumów Hanka Podraza, reżyserka Magda Miklasz, współautor scenariusza Żelisław Żelisławski.

 

 

 

W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie