czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni

W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni [FILM]

W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni
Data publikacji: 2019-01-29 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-30 13:25
Wywietleń: 1859 373499

W szczecińskim Teatrze Współczesnym trwają ostatnie przygotowania do sobotniej premiery spektaklu muzycznego o Beacie Kozidrak, wokalistce grupy Bajm. Tytuł przedstawienia to: „Być jak Beata”. Na widowni pojawi się sama bohaterka, która specjalnie przyjedzie na premierowy pokaz i - jak mówią twórcy - była ogromnie wzruszona po przeczytaniu scenariusza spektaklu.

W przedstawieniu zostaną wykorzystane znane przeboje Beaty Kozidrak i Bajmu, m.in. „Piechotą do lata”, „Małpa i ja” czy „U stóp szklanych gór”, w nowym, oryginalnie brzmiącym muzycznie wydaniu. Na scenie zobaczymy Magdalenę Wrani-Stachowską, Marię Dąbrowską, Arkadiusza Buszkę i Macieja Litkowskiego. Aktorom będzie towarzyszył zespół grający na żywo.

- W wyborze piosenek kierowaliśmy się tym, by nie postawić wyłącznie na hity, ale wyciągnąć też piosenki starsze, może mniej znane. Jak choćby z płyty „Martwa woda" - mówił, na wtorkowej konferencji prasowej, jeden z autorów scenariusza, Żelisław Żelisławski. - Beata Kozidrak jest ewenementem na polskiej scenie, bo wszystkie teksty piosenek są jej autorstwa.

Według reżyserki Magdy Miklasz, nowy spektakl Współczesnego będzie opowieścią nie tylko o samej B. Kozidrak:

- To nie tylko obraz człowieka, który ostatnie czterdzieści lat spędził na scenie, ale też spektakl o Polsce i o nas. Chcemy zderzyć wrażliwość Beaty z jej widzami i pokazać również opowieść o ludziach - mówiła dziennikarzom reżyserka. - Beata Kozidrak i Bajm są na scenie tak długo, że mieli ogromny wpływ na formowanie się polskiej muzyki rozrywkowej. Teraz nie wyobrażamy sobie sceny muzycznej w Polsce bez Bajmu i Beaty. Każdy zna ich piosenki. - W spektaklu przemycimy różne smaczki i informacje o samej Beacie, które będą zapewne bardzo czytelne dla fanów śledzących każdy krok artystki, w tym odniesienia do wywiadów czy teledysków - dodała reżyserka. - Beata Kozidrak będzie na premierze, jest bardzo ciekawa naszego spektaklu. Z wielkim entuzjazmem potwierdziła swój udział, zwłaszcza że, jak mi powiedziała, wzruszyła się czytając scenariusz.

Wielu widzów zapewne jest ciekawych strojów, jakie zobaczą w spektaklu. Wszak B. Kozidrak słynie ze swoich scenicznych ubiorów.

- Dla mnie Beata jest ikoną stylu, chylę czoła za konsekwencję - mówiła autorka kostiumów Hanka Podraza, na konferencji prasowej. - Mało jest w Polsce gwiazd, które są tak charakterystyczne. Co ciekawe, kiedy na Facebooku zapytałam, z kim kojarzy im się Beata Kozidrak, wskazywano na takie osoby, jak choćby Dolly Parton. Dla mnie Beata to dżins, kozaki i włosy. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Oto twórcy spektaklu o Beacie Kozidrak - (od prawej): autorka kostiumów Hanka Podraza, reżyserka Magda Miklasz, współautor scenariusza Żelisław Żelisławski.

 

 

 

W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni W Szczecinie - premiera spektaklu o wokalistce Bajmu. Beata Kozidrak na widowni

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie