Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

W poszukiwaniu Królestwa Lailonii

Data publikacji: 2017-11-22 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:47
W poszukiwaniu Królestwa Lailonii
 

W ramach projektu „Poszukiwanie Królestwa Lailonii” odbyło się rysowanie wielkoformatowych ilustracji oraz spotkania połączone z czytaniem filozoficznych bajek w trzech dzielnicach Szczecina – Golęcino, Niebuszewo i Pomorzany. Teraz organizator podsumowuje projekt na specjalnej wystawie w Piwnicy Kany. 

Według założeń projekt poprzez szeroką współpracę miał aktywizować i integrować różne środowiska i pokolenia oraz upowszechniać kulturę. W praktyce odbywało się to poprzez wykonanie wielkoformatowych ilustracji i organizację spotkań, na których czytano „Bajki z Królestwa Lailonii dla dużych i małych” autorstwa filozofa Leszka Kołakowskiego.

W czytanie bajek zaangażowali się uczniowie szkół, mieszkańcy, czytelnicy bibliotek, młodzież z ośrodka socjoterapii, przy wsparciu nauczycieli, opiekunów oraz znanego lektora Stanisława Heropolitańskiego (na zakończenie Festiwalu Czytania w Książnicy Pomorskiej), jak również przy współudziale aktorki z Teatru Lalek Pleciuga – Mai Bartlewskiej

Zwieńczeniem projektu jest specjalna wystawa, na której znalazły się fotografie ze spotkań w trzech dzielnicach Szczecina. Można ją oglądać codziennie w Piwnicy Kany do końca grudnia 2017.

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego autorem i koordynatorem wydarzenia jest Magdalena Tyczka. 

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA