niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > W polickim MOK – wystawa poplenerowa i klasyka piosenki francuskiej

W polickim MOK – wystawa poplenerowa i klasyka piosenki francuskiej

W polickim MOK – wystawa poplenerowa i klasyka piosenki francuskiej
Data publikacji: 2019-10-18 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 13:12
Wywietleń: 584 420055

Rezultatem międzynarodowego interdyscyplinarnego pleneru malarsko – rzeźbiarskiego w Trzebieży jest wiele prac malarskich oraz rzeźb w drewnie. Na wernisaż poplenerowy 18 października, o godz. 18, zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Policach. A na sobotę (19 października) policki MOK zapowiada klasyka piosenki francuskiej w wykonaniu wokalistki z Krakowa. Także o godz. 18.

Plener odbywał się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebieży.  Uczestniczyło w nim 26 artystów z kraju i zagranicy. Byli to profesjonaliści i amatorzy-pasjonaci. Organizatorem było Stowarzyszenie Nest Art.

Klasyka piosenki francuskiej w wykonaniu wokalistki z Krakowa. Największe przeboje Edith Piaf, Juliette Greco i Charles'a Aznavoura przeniosą widzów w świat niepowtarzalnej atmosfery artystycznego Paryża. To już w tę sobotę (19 października) o godz. 18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

- Koncert jest prezentacją najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek z repertuaru trójki niezwykłych interpretatorów estrady francuskiej. W koncercie pojawiają się także piosenki polskie - informuje Aleksandra Słowińska z MOK-u.

Yaga Kowalik to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90. wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża, gdzie uczęszcza do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki pt. „Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

 (isz)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie