niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Kultura > W hołdzie Niemenowi

W hołdzie Niemenowi [FILM]

W hołdzie Niemenowi
Data publikacji: 2019-01-17 06:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-17 10:14
Wywietleń: 1546 371889

W szczecińskiej filharmonii odbędzie się w czwartek (17 stycznia) koncert pt. „W hołdzie Czesławowi Niemenowi w XV rocznicę śmierci artysty”. Natomiast w "Sorrento" wieczór wspomnień.

Marianna Wróblewska, Włodzimierz Nahorny, chór kameralny „Concertino” oraz Andrzej Szpak – oto artyści, którzy wystąpią w czwartek o godz. 19 w sali kameralnej szczecińskiej filharmonii. Odbędzie się tu koncert pt. „W hołdzie Czesławowi Niemenowi w XV rocznicę śmierci artysty”.

Na wieczór wspomnień o Czesławie Niemenie zaprasza w czwartek Restauracja-Muzeum Muzyki „Sorrento” przy ul. Mickiewicza 2 w Szczecinie.

Czesław Niemen bywał w Sorrento, gdy przyjeżdżał do Szczecina. Siadał przy stoliku pod oknem. Wspominać będą go Zbigniew „Bitels” Włodarczyk i Andrzej Giza, obaj z Pogodna. Będą też czarne płyty, gitary i przeboje. Wieczór wspomnień zacznie się godz. 19. 

Wieczór wspomnień poprzedzi projekcja popularnego filmu dokumentalnego Andrzeja Fadera „Chłopcy z Sorrento” (godz. 18). Na ekranie pojawi się Szczecin z lat sześćdziesiątych XX w. Wstęp wolny.

Z kolei zespół Animato dla uczczenia rocznicy śmierci Czesława Niemena nagrał wideoklip z jego muzyką. 

W czwartek mija 15 lat od śmierci Czesława Niemena. Swoją wielką karierę rozpoczął on właśnie w Szczecinie, kiedy to w 1962 roku wystąpił na Festiwalu Młodych Talentów, dostając się do „Złotej dziesiątki” najlepszych wykonawców. W tym roku miną również pięćdziesiąt dwa lata od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, która to na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Tytułowy utwór stał się największym przebojem lat 60.XX w., a jego tekst do dzisiaj budzi w słuchaczach ogromne emocje.

(MON), (b.t.)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Andrzej Szpak

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie