Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W 9 godzin sprzedały się bilety na koncert zespołu, którego „nikt nie pamięta”

Data publikacji: 25 listopada 2020 r. 18:36
Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2020 r. 09:53
W 9 godzin sprzedały się bilety na koncert zespołu, którego „nikt nie pamięta”
Fot. Ryszard Pakieser  

Na 27 lutego zaplanowany jest koncert grupy Kult w podszczecińskim Przecławiu, w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Najpierw w kilka godzin sprzedały się bilety w tzw. pierwszej puli, a następnie - już w podwyższonej cenie - w drugiej części sprzedaży. W sumie wszystkie wejściówki rozeszły się w niecałe dziewięć godzin.

"Na tę chwilę zmuszeni jesteśmy całkowicie zamknąć dystrybucję biletów i uzbroić się w cierpliwość. W połowie stycznia powinniśmy poznać decyzje rządowe odnośnie możliwości realizacji wydarzeń z udziałem publiczności - pozostaje tylko pytanie: czy gramy dla 25 proc. publiczności czy dla proc. Jeżeli będzie zgoda na 50 proc. (oby!) to pod koniec stycznia przekażemy dodatkową pulę biletów do dystrybucji. Jeżeli jednak nie... to przedmiotowy koncert już dzisiaj uważamy za wyprzedany" - poinformowali w środę (25 listopada) pracownicy ośrodka kultury.

Kult nieprzerwanie występuje i nagrywa płyty już prawie od 40 lat. Niedawno na profilu facebookowym zespołu muzycy odnieśli się do dotacji przyznanych z Funduszu Wsparcia Kultury: "Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili. Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają. My nie prosiliśmy chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy. Jednak od tych... (z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy (...) Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock".

Na te słowa zareagował Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full (grupa otrzymała ponad pół miliona z FWK), który na antenie Polsat News mówił: „Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską? Kto by chciał ich płytę kupić?". Wypowiedź piosenkarza wywołała burzę w internecie. Nawet gwiazdy disco polo odcięły się od jego słów, tworząc hasło "przepraszam za Bayer Full", a na Facebooku powstały wydarzenia, np. "Kupię płytę zespołu KULT, żeby sprawdzić co to jest" czy "Kupujemy płyty Kultu dla Bayerfull". Z kolei Jurek Owsiak tydzień temu tak skomentował słowa piosenkarza disco polo: "Gloria Artis dla Bayer Full. Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. (...) Więc w sposób nietypowy dla całej dyskusji, która śmiga w internecie, mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi".

W żartobliwy sposób słowa Świerzyńskiego postanowił skomentować nawet prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: "Ostatnio usłyszałem od pewnego gentlemana stwierdzenie „kto dzisiaj słucha Kult i Kazika?” Dodam, że ten gentleman jest znany przeze mnie tylko z jakiegoś hitu o „majteczkach w kropeczki”. No to ja chciałbym oznajmić temu jegomościowi: takich „frajerów”, jak ja słuchających Kult i Kazika jest wielu. A ja słucham go od dawna, bo to utwory mojej młodości. No i właśnie dlatego dzisiaj kupiłem płytę Kultu. A płytę Pana gentlemana zostawiam dla innych do kupienia, może skorzystacie".

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nick
2020-11-27 19:27:12
Marniutki zespolik, trzy akordy i wszystkie kawałki spiewane na jedną modłę.
super
2020-11-27 16:52:41
Wszystkie koncerty KULTU w Szczecinie to kwintesencja żywego rocka. Na Polandrocku w Kostrzynie byłem prawie poł miliona ludzi spiewało Mieszkam w Polsce i Arahję. Do dzisiaj mi skóra cierpnie a łzy kręca się wokół oczu jak przypomnę sobie ten wspólny śpiew. Może Pani Wójt podzieli się koncertem On line. Będziemy wdzięczni gminie Kołbaskowo.
@mmmmmm
2020-11-26 09:43:18
Kup sobie majteczki w kropeczki
mmmmmm
2020-11-26 06:30:18
a co to jest KULT
Anja
2020-11-26 00:22:11
Temu, kto wymyślił i zorganizował ten koncert należy się muzyczna nagroda nobla :) Bilety już mam! Czekam z niecierpliwością :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA