czwartek, 04 marca 2021r.

W 21 piosenek dookoła świata. Koncert z DK "13 Muz"

Data publikacji: 2021-02-22 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-22 09:46
W 21 piosenek dookoła świata. Koncert z DK "13 Muz"
Fot. DK 13 Muz  

„W 21 Piosenek Dookoła Świata” to tytuł poniedziałkowego (22 lutego) koncertu online z lubianego cyklu pn. „Szczecińskie Wierszogranie”. Premiera zaplanowana jest na kanale YouTube Domu Kultury „13 Muz” o godzinie 19. Wystąpi Mitro Dymitriadis (na zdjęciu).

"W 21 piosenkach przekaże on swój subiektywny wybór utworów, które najbardziej ukochał a zaprezentuje je w najbardziej z wymagających form, sam z gitarą oraz… publicznością! W recitalu usłyszycie piosenki od brazylijskich bossa, peruwiańskich czy kubańskich evergreenów poprzez piosenki The Beatles, Simona & Garfunkel’a, Oazis, Stinga, Niemena, Jopek, Soyki, Rodowicz, Rynkowskiego, aż po utwory największej ikony Grecji, Mikisa Theodorakisa" - zapowiadają organizatorzy. I jeszcze: "Mitro Dymitriadis to postać, którą bywalcy Szczecińskiego Wierszogrania znają od dawna z „opieki” nad dźwiękiem podczas koncertów naszego cyklu, ale nie wszyscy wiedzą o tym, że jest on przede wszystkim artystą muzykiem, który występuje na scenach całego kraju od 1990! Mitro to muzyk niezwykle wszechstronny, bo z jednej strony, przez ponad 23 lata był jednym z filarów zespołu Grupo Costa grającego muzykę latynoamerykańską, ale z racji pochodzenia gra także rodzimą, grecką muzykę w projektach solowych oraz grupowych… To jednak nie wszytko! Jest on również liderem i założycielem grupy Unpluggers, gdzie wraz Mają Koterbą, znakomitą wokalistką, zrealizował niezwykły projekt „The Beatles Juice” z autorskimi aranżacjami muzyki „Czwórki z Liverpoolu”. Z Unpluggers stworzył również projekt „Samba Sikoreczka”, który poświęcony jest piosenkom w rytmie samba & bossa nova pochodzących ze skarbnicy muzyki polskiej".

Gościem specjalnym, w części poświęconej muzyce greckiej, będzie Greczynka Stella Karalis, która zagra na skrzypcach oraz zaśpiewa wraz z Mitro.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ