czwartek, 02 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Urodzinowa podróż w czasie

Urodzinowa podróż w czasie

Urodzinowa podróż w czasie
Data publikacji: 2018-12-05 22:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-05 22:29
Wywietleń: 1019 365231

Teatr Lalek „Pleciuga” obchodzi w środę (5 grudnia) swoje 65. urodziny. Pierwszym granym w nim spektaklem był „Zielony mosteczek”. Z okazji jubileuszu w foyer szczecińskiego teatru jest wystawa prezentująca plakaty, jakie od kilkudziesięciu lat powstawały na jego zamówienie.

Wśród plakatów są te autorstwa m.in. Edwarda Lutczyna, Leszka Mądzika, Alicji Gapińskiej czy Kai Depty-Kleśty. To fantastyczna podróż w czasie przez zmieniające się style i trendy w polskim plakacie teatralnym. Dla widzów to również sentymentalny powrót do ukochanych spektakli, czasem z dzieciństwa albo jako wspomnienie wizyt z własnymi dziećmi. Ekspozycja czynna będzie do 31 stycznia przyszłego roku.

Warto dodać, że również w foyer stanęła olbrzymia choinka, na której w tym roku wyjątkowo nie pojawiły się bombki. Co prawda na gałązkach są lalki (co oczywiste w teatrze lalek), ale też duuużo miejsca na … życzenia. Tak, tak! To bowiem choinka życzeń – każdy może tu powiesić własne życzenie, w formie np. papierowej ozdoby. Już pojawiło się na niej sporo zapisanych pragnień dzieci i dorosłych. Na niektórych są marzenia związane z prezentem świątecznym, na innych te dotyczące planów życiowych (np. „chciałbym być piłkarzem”), ale najbardziej wzruszające są takie, na których choćby ktoś napisał, iż chciałby, by jego córeczka wyzdrowiała. Pracownicy „Pleciugi” liczą na to, że do świąt na choince życzeń zawiśnie jeszcze sporo życzeń małych i dużych widzów.

Przypominamy, że do teatru można się też wybrać na nowy spektakl, doskonale wprowadzający w świąteczny nastrój. To „Bałwan i inni”, czyli historia Królika, który poszukuje Pleciugi, by ta opowiedziała mu piękną bajkę oraz pewnej wędrówki w poszukiwaniu sań z prezentami. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Dariusz Gorajski

Urodzinowa podróż w czasie Urodzinowa podróż w czasie Urodzinowa podróż w czasie Urodzinowa podróż w czasie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie