środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Ukraiński finał Kontrapunktu. A jaki spektakl wygra festiwal?

Ukraiński finał Kontrapunktu. A jaki spektakl wygra festiwal?

Ukraiński finał Kontrapunktu. A jaki spektakl wygra festiwal?
Data publikacji: 2019-05-13 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 02:23
Wywietleń: 461 390300

Zapowiada się znakomity finał Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019. Otóż wystąpi na scenie szczecińskiej filharmonii kijowski zespół Dakh Daughters, który w trakcie ukraińskiego Euromajdanu w 2014 roku stał w pierwszej linii protestów, występując bezpośrednio na barykadach. Ich utwór „Roses/Donbass" stał się hymnem całego ruchu. Początek koncertu o godz. 19.30, tuż po ogłoszeniu wyników konkursu na najlepszy spektakl festiwalu.

Siedem kobiet, piętnaście instrumentów: od fletu po trombitę - oto ukraińska formacja. Wystylizowane jak gwiazdy czarno-białych niemych filmów, z bielonymi twarzami, przydymionymi oczami i krwistoczerwonymi ustami panie śpiewają (po ukraińsku, rosyjsku, angielsku, francusku i niemiecku), grają, krzyczą, tańczą i wykonują szalone akrobacje.

- Dakh Daughters roztaczają aurę francuskiego kabaretu, gdzie Mireille Mathieu zaprzyjaźnia się z Marilynem Mansonem, a Kurt Cobain łączy się z Chopinem. Uzbrojone w szeroką gamę instrumentów, Dakh Daughters prezentują fascynujący mix folku, jazzu, muzyki klasycznej oraz tradycyjnych pieśni ukraińskich, który nie poddaje się standardowym klasyfikacjom - informują organizatorzy Kontrapunktu.

Zespół gościł już w Szczecinie

Również dzisiaj publiczność będzie miała okazję obejrzeć, w ramach tzw. nurtu off, spektakl duetu szczecińsko - łódzkiego - „13. klatka" Weroniki Fibich i Patrycji Terciak (warto się wybrać!). Przedstawienie zostanie zaprezentowane o godz. 15.30, 16.45 i 18 w Teatrze Kana.

(MON)

Na zdjęciu: Oto Dakh Daughters. Występy grupy łączą elementy teatru, kabaretu, burleski, słowa mówionego, tradycyjnego śpiewu, punka, tańca i sztuk wizualnych.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

widzka
Koncert mega nudny, cały balkon ziewał i gdyby nie fakt, że siedziałam w środku rzędu- wyszłabym. Kompletnie nieudane, nudne teksty, groteskowość, brak talentu głosu. Fatalne zakończenie, w przeciwieństwie do cudownego wstępu i super rozwinięcia. Zakończenie niestety na minus.
2019-05-14 02:08:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie