czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Uff, Chyłka jest kobietą

Uff, Chyłka jest kobietą

Uff, Chyłka jest kobietą
Data publikacji: 2018-10-05 22:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-14 10:46
Wywietleń: 1884 354688

Najpierw długie spekulacje, czyją twarz przybierze w serialu książkowa Joanna Chyłka, a kiedy już poznaliśmy nazwisko tej aktorki (Magdalena Cielecka) – niekończące się komentarze, np. „dobrze, że to nie Kożuchowska” albo: „za stara”, „zbyt atrakcyjna”. Oto burza, jaka przeszła w internecie po tym, jak autor kryminałów Remigiusz Mróz ogłosił, kto zagra bohaterkę jego książek. Tak czy inaczej, dobrze, że Chyłce nie zmieniono płci. Przypomnijmy, że tak się stało w przypadku ekranizacji kryminału Zygmunta Miłoszewskiego, kiedy reżyser z kluczowej postaci powieści, czyli prokuratora Teodora Szackiego, zrobił… Agatę Szacką.

Niezorientowanym w całej sytuacji śpieszę wyjaśnić, iż Remigiusz Mróz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych autorów powieści sensacyjnych, thrillerów prawniczych oraz książek typu political fiction. Do tego niezwykle płodnym pisarzem, bowiem napisał ok. 30 powieści w zaledwie kilka lat. Zresztą, od czasu do czasu pojawiają się plotki, jakoby za pisaniem Mroza stał cały szereg tzw. ghostwriterów. Mróz napisał kilka serii, choćby tę o prawniczce Joannie Chyłce, inną o komisarzu Forście oraz o politykach – „W kręgach władzy” (ta ostatnia nazywana jest czasem polskim „House of Cards”). Wiadomo, że na ekrany telewizorów trafią seriale powstałe na podstawie każdego z tych cykli.

Jako pierwszy ten z Magdaleną Cielecką, który kręcony jest właśnie na Podlasiu, blisko Augustowa, na podstawie drugiego tomu serii – pt. „Zaginięcie”. Na swoim profilu na Facebooku Remigiusz Mróz zdradził, iż serial będzie nosić tytuł po prostu „Chyłka”.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 5 października 2018 r.

 Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: Łukasz Palkowski (po lewej) obecnie reżyseruje serial „Chyłka” na podstawie cyklu książek Remigiusza Mroza (po prawej) – o mecenas Joannie Chyłce, gwieździe kancelarii prawniczej o niewyparzonym języku, uwielbiającej grupę Iron Maiden i gardzącej muzyką hip-hopową.

Fot. Wydawnictwo Filia

Uff, Chyłka jest kobietą Uff, Chyłka jest kobietą Uff, Chyłka jest kobietą

Komentarze

ketoren
Cała seria - virtualo.pl/seria/joanna-chylka-s368/ I każda z tych książek jest warta uwagi. Za każdym razem konkretny pomysł. Zawsze fajna, ciekawa treść i do samego końca nie wiadomo, jak cała historia się skończy. Chyłka to konkret. Fajnie, że podjęto temat adwokatów - samo to wywołało zainteresowanie ;-)
2020-05-14 10:44:17
re
Patrzcie tutaj - virtualo.pl/ebook/wyrok-i265791/ Czytaliście już? Moim zdaniem super fajna, porządna kontynuacja serii, kawał dobrej roboty. Zresztą - trudno w przypadku Chyłki, całej tej serii znaleźć choćby jedną nieudaną książkę. One za każdym razem były naprawdę fajne. Poza tym - przecież już jest nagrywana ekranizacja kolejnej książki z serii.
2019-10-01 14:02:30
Gość.
Pierwszy raz słyszę nazwisko autora.
2018-10-06 09:34:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie