Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Tydzień Czytania Dzieciom. Książka łączy

Data publikacji: 2018-06-06 15:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Tydzień Czytania Dzieciom. Książka łączy
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie włączyła się do akcji „XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”. Tegoroczne hasło brzmi: „Czytanie łączy”.  Wiele filii organizuje dla dzieci spotkania czytelnicze, zagadki, konkursy i inne atrakcje.

I tak w ProMediach, filii bibliotecznej nr 54 (al. Wojska Polskiego 2), zorganizowano kiermasz „Książka dla dzieci za złotówkę”. Trwa do wyczerpania zapasów – wszyscy chętni będą mogli uzupełnić biblioteczki domowe swoich pociech o atrakcyjne pozycje książkowe w cenie 1 zł za sztukę. Ponadto biblioteka zaprasza grupy przedszkolne na zajęcia, podczas których dzieci dowiedzą się kim są autor i ilustrator, czym zajmuje się wydawnictwo, co trzeba zrobić, żeby książka trafiła do księgarni i biblioteki. Nie zabraknie też wspólnych zabaw i zgadywanek dotyczących ulubionych książek i bohaterów literackich. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne, tel. 91 506 50 56.

Natomiast filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25) ogłasza konkurs „Poczytaj mi, mamo! Poczytaj mi, tato!”. Jest to konkurs czytelniczo-plastyczny. Propozycja adresowana do uczniów szkół podstawowych. Celem jest popularyzacja idei czytania dzieciom. Uczestnicy zabawy poproszeni są o zrecenzowanie i zilustrowanie ulubionej książki, której treść poznali podczas wspólnego czytania z rodzicami. Prace można składać do piątku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 czerwca 2018 na stronie internetowej biblioteki.

W filii bibliotecznej nr 38 (ul. 26 Kwietnia 1) w czwartek bajki dla dzieci będzie czytać brajlem Wiesława Buczulińska, osoba niewidoma, od lat związana z grupą recytatorsko-teatralną ESPERO, działającą pod kierunkiem Krystyny Maksymowicz.

Pozostałe filie również obfitują w wydarzenia i atrakcje. Warto zainteresować się biblioteką w swojej okolicy, wszystkie szczegółowe informacje zamieszczoną są na stronie internetowej MBP, w dziale Witryna Projektów, w zakładce „XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”.

(as)

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

guciu
2018-06-08 18:43:47
Kiedyś trochę kiedyś była seria książeczek Poczytaj mi mamo mama mi też czytała.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA